Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Wtorek, 30 maja 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Raciąż oczami artystów Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuMalarze ponownie zagościli w Raciążu - odbyła się druga edycja pleneru „Raciąż pędzlem malowany”.

Od 15 do 20 maja przenosili na płótno najciekawsze miejsca miasta. Na obrazach znalazły się m.in. kościół parafialny w Raciążu, strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej, park miejski oraz kilka malowniczych ulic. Artyści z paletami przenieśli się również poza miasto, skąd czerpali inspiracje z pejzaży gminy. Malowali rożnymi technikami, ale najczęściej sięgali po oleje, akwarele i pastele.

Dzieła, które stworzyli w czasie pleneru malarskiego, były w stylu impresjonistycznym i współczesnym. W plenerze udział wzięli artyści z Warszawy, Sierpca, Ciechanowa, Gołotczyzny i Mławy, cieszył się on zainteresowaniem mieszkańców, którzy nie tylko obserwowali pracę, ale też rozmawiali z artystami o powstających dziełach. W ramach pleneru odbyły się też warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży. W piątek, 19 maja, podczas spotkania z malarzami, mieszkańcy podziwiali powstałe w ciągu kilku dni prace oraz mogli złożyć zamówienie na obrazy.
Czytaj całość…
 
Targowisko otwiera bramy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuRozpoczyna się truskawkowy sezon. Na gminnym targowisku w Przybojewie Nowym (gm. Czerwińsk) zwiększono ilość „cywilizowanych”, jak to określił wójt, miejsc.

- Targowisko jest gotowe, by otworzyć bramy dla sprzedających i kupujących - mówił na środowej sesji, 17 maja wójt Marcin Gortat, dodając, że zgodnie z obietnicą przedłużono główną aleję. Wydzierżawiono również prysznicowy kontener dla osób, które przyjeżdżają z daleka. Termin uruchomienia targowiska wyznaczono na środę, 24 maja. (ko)

foto: Katarzyna Olszewska
 
Szkolili się strażacy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuZakończyło się szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP z terenu powiatu płońskiego.

Egzamin zdało 38 strażaków - w tym trzy kobiety. Szkolenie, prowadzone przez płońską PSP, uprawnia strażaków ochotników do udziału w działaniach ratowniczo - gaśniczych. Rozpoczęło się 18 marca i zakończyło w niedzielę, 14 maja egzaminem. Trwało 126 godzin, oprócz zajęć w płońskiej komendzie PSP ochotnicy odbywali testy w komorze dymowej w komendzie miejskiej straży w Ostrołęce, a także ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego w Auto-Złomie w Skarżynie. (ko)

foto: zbiory PSP Płońsk
 
Otoczenie ma znaczenie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuTak zatytułowany był kolejny wykład płońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w MCK.

Karolina Rybus-Przeniosło, socjolog, doradca marki osobistej i coach mówiła o tym, jak duży wpływ mają na nas zarówno ludzie, którymi się otaczamy, jak i to, co czytamy i oglądamy. Karolina Rybus-Przeniosło mówi o sobie, że jest optymistką, lubi się uśmiechać i mieć dobrą energię. Według niej, otoczenie ma duży wpływ na to, jakimi ludźmi jesteśmy i jak się ukształtujemy - zarówno ludzie, którymi się otaczamy, jak i otoczenie fizyczne, to, gdzie mieszkamy, co czytamy i oglądamy.

Prelegentka opowiadała, że organizuje wyjazdy rozwojowe dla kobiet do Indonezji - jest to niesamowita uczta duchowa: piękne krajobrazy, joga , medytacja i radośni Indonezyjczycy, którzy nie mają pięknych domów i ogrodów, żyją skromnie, nie potrzeba im materialnego szczęścia, bo noszą je w sobie. Ubierają się kolorowo i ważne dla nich jest, by chwytać dzień i przebywać z ludźmi. Podawała także przykład jednego z wyjazdów, gdzie po tygodniu pobytu w Indonezji uczestniczkom energia opadła, nie potrafiły się z pobytu już cieszyć, indonezyjskie otoczenie nie sprawiło, by poczuły się szczęśliwe.
Czytaj całość…
 
Jubileusz szkolny Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zespół Szkół w Dzierzążni zaprasza na uroczystość 90 rocznicy nadania sztandaru szkole. Odbędzie się ona 16 czerwca.

Szkoła zaprasza wszystkich swoich absolwentów - i z podstawówki i z gimnazjum. Osoby, które zdecydują się na udział w uroczystości proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.zsdzierzaznia.cba.pl (zakładka linki) lub kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły: 23 661 59 05, wew. 12. (ko)
 
Siedlin po europejsku (i azjatycku) Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuDzień europejski, a właściwie euroazjatycki, odbył się w środę, 17 maja w siedlińskim Zespole Szkół (gm. Płońsk) z udziałem nietuzinkowych gości - studentów z międzynarodowego programu wymiany praktyk AIESEC.

Można zdecydowanie stwierdzić, że Dzień Europejski w Siedlinie wykraczał poza granice Starego Kontynentu. Szkoła gościła studentów z międzynarodowego programu wymiany AIESEC, byli to: Teona Gomarelli z Gruzji (kraju położonego na granicy Europy z Azją) i Man Pan Ng z chińskiego Hongkongu, którzy opowiedzieli o swoich krajach. Natomiast o Polsce, Unii Europejskiej, jak również Anglii opowiedzieli już sami uczniowie Siedlina, i to w dwóch językach - po polsku i po angielsku. (ap)

foto: Anna Piórkowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
Nie mają problemu z angielskim Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW Zespole Szkół w Nacpolsku (gm. Naruszewo) w piątek, 12 maja odbyła się szósta już edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów gimnazjów.

Zdobywcą pierwszego miejsca jest uczennica Powiatowego Gimnazjum Publicznego Ewelina Karpińska. Reprezentanci ośmiu szkół gimnazjalnych w powiecie płońskim stanęli do konkursu języka angielskiego, wypełniając w jego finale test sprawdzający umiejętności językowe.

Trzy najwyższe miejsca zajęli uczniowie Powiatowego Gimnazjum Publicznego - pierwsze wspomniana Ewelina Karpińska, drugie Maja Śmigrodzka, trzecie Julia Charzyńska. Konkursowa komisja przyznała także dwa wyróżnienia, które otrzymali: Alicja Oliszewska (G Kroczewo) i Dominik Klepczyński (PGP Płońsk). Konkursowi towarzyszył występ artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Nacpolsku. (ap)

foto: zbiory organizatora
 
Przedszkolny sprint Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuDzieci z prawie wszystkich płońskich przedszkoli w poniedziałek, 15 maja, wystartowały w biegu na 60 metrów ogólnopolskiej inicjatywy „Sprintem do maratonu”.

Głównymi organizatorami wydarzenia w Płońsku były płońskie Przedszkole nr 3 oraz Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego. Zanim dzieci przystąpiły do ogólnopolskiego bicia rekordu, wzięły udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Martę Michalak z Klubu Biegacza. Na linii mety stanęło blisko 140 przedszkolaków, wszyscy przebiegli po 60 metrów. Po zliczeniu liczby uczestników i dodaniu dystansu wyszło, że w sumie pokonali 8,4 km. Na biegaczy na linii mety czekały pamiątkowe dyplomy oraz medale, które wręczali zawodnicy Klubu Biegacza oraz burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
Czytaj całość…
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry