Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Zabawy z MCK na Szpilówce Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuAnimatorzy i wolontariusze Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku zawitali na osiedle Szpilówka w czwartek, 27 lipca, gdzie  przeprowadzili gry i zabawy w ramach objazdowego domu kultury.

W czasie trzygodzinnego spotkania dzieci i ich opiekunowie nie narzekali na nudę, bo było, jak zawsze, mnóstwo atrakcji. Uczestnicy brali udział w zabawach z hula hop oraz skokach przez wielką skakankę z biciem rekordu na największą liczbę skoków. Nie zabrakło pokazów kuglarskich w wykonaniu wolontariuszy MCK oraz warsztatów kuglarskich. Największą frajdą dla najmłodszych była kurtyna wodna, o którą zadbali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. (łw)

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii

 
Hip hop nad Płonką Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuTym razem płoński MCK zafundował coś dla fanów hip hopu. W niedzielne, 30 lipca, popołudnie zaprosił na błonia nad Płonką przy ul. Żołnierzy Wyklętych w Płońsku na Experymental Hip Hop.

Z imprezy nie skorzystało jednak zbyt dużo osób. Jedni mówili, że była słabo rozreklamowana, inni, że ten rodzaj muzyki nie cieszy się popularnością. Ci, którzy przyszli najpierw wysłuchali koncertu lokalnych grup, później na scenę wkroczyli muzycy znani w całej Polsce. Do wczucia się w atmosferę imprezy wszystkich gorąco zachęcał Janusz Popłonkowski, który prowadził wydarzenie.

Spośród lokalnych wykonawców o nastrój publiczności zadbali LBK, Kosmo, a także BLK Bez Krat Lipo - grupa z płońskiego Teatru Ognia Widmo. Płoński zespół LBK powstał w 2014 r. i jest znany z takich utworów jak „Rap znad Płonki” „Tęsknię” czy „Mam to we krwi”. Kosmo, czyli Wojtek Kosmal, przygodę z muzyką zaczął w 2010 r., rozpoczynając naukę w płońskiej szkole muzycznej, z rapem związany od 2015 r. Razem z nim występują Bajtek Bartek Kwiatkowski ze Smardzewa (gm. Sochocin) i płońszczanin Alan Godziński.
Czytaj całość…
 
Niedziela z aktywnie zakręconymi Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuDo sportowego spędzenia czasu zachęcili swoich gości Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka, którzy w niedzielę 30 lipca, zorganizowali II Piknik Rodzinny.

Już od pierwszych chwil spotkania na terenie placu zabaw przy ulicy Kwiatowej w Sochocinie organizatorzy namawiali do ruchu oraz integracji przy przeróżnych rozrywkach, jakie przygotowali. Zaczęli od zajęć aerobiku, ale były też rozmaite gry i zabawy. Włączano do nich zarówno najmłodszych, jak i starszych uczestników spotkania; wszyscy ochoczo się przyłączali. Wśród atrakcji nie zabrakło też pokazu pierwszej pomocy, który zapewniła OSP Sochocin, a także strefy malucha i ogniska z kiełbaskami. Chętni wzięli udział w konkursie wypieków domowych. (mw)

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry