Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Piątek, 21 lipca 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Wał, a za wałem co? Szkło. Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuI to dosłownie szkło. W kawałkach leży ono za wałem usypanym na nieczynnym wylocie ulicy Grunwaldzkiej do trasy E7.

Zarządca drogi (od skrzyżowania z ul. Wieczorków do wylotu na siódemkę ul. Grunwaldzką zarządza powiat) mógłby tam czasem zajrzeć, posprzątać i ustawić kosz na śmieci dla tych, którym ten zapomniany zakątek miasta służy za miejsce postoju i którym niekoniecznie zależy na porządku i czystości w swoim otoczeniu. Może by z kosza skorzystali i wrzucili tam szklane butelki, zamiast rzucać je za wał? (ap)

foto: Anna Piórkowska
 
Zaproszenie na rajd Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
I Raciąski Rajd Rowerowy odbędzie się w sobotę, 22 lipca z metą przy miejscowym Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji i finałem na festynie biesiadnym.

Pod numerem telefonu: 23 679 11 63 trwają zapisy uczestników I Raciąskiego Rajdu Rowerowego, którego trasa biegnie od Raciąża, poprzez miejscowości Drobin, Bogucin, Dobrska Kolonia, Kraśniewo z metą przy wspomnianym centrum kultury w Raciążu. Rajd, w sobotę 22 lipca, wystartuje o godzinie 8 z placu Adama Mickiewicza. (ap)
 
Piękny jubileusz Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW płońskim Urzędzie Stanu Cywilnego Alina i Andrzej Chyczewscy z Płońska obchodzili we wtorek, 4 lipca, uroczystość złotych godów.

Państwo Chyczewscy z rąk burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika otrzymali przyznawane przez prezydenta RP medale a także pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz kwiaty.

Uczestnicy uroczystości, czyli dzieci, wnuki i reprezentanci płońskiego magistratu wznieśli toast za pomyślność jubilatów. (łw)
Czytaj całość…
 
Objazdowy na Grunwaldzkiej Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPogoda w końcu dopisała i animatorzy oraz wolontariusze Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku mogli przeprowadzić kolejny z zaplanowanych przystanków objazdowego domu kultury.

Tym razem pojawili się przy ulicy Grunwaldzkiej 65c. Tradycyjnie już animatorzy i wolontariusze działający przy MCK zapewnili wszystkim trzy godziny pełne konkurencji sportowych. Były też pokazy i warsztaty kuglarskie. Dzieci wspólnie z rodzicami i opiekunami chętnie włączały się w zabawy. Ogromną popularnością cieszyły się olbrzymie bańki mydlane. Nie zabrakło też słodkich upominków ufundowanych przez MCK i Spółdzielnię Mieszkaniową.

Kolejne przystanki: 18 lipca (wtorek, g. 11-13) - Zacisze (boisko między blokami 7 a Zacisze 9); 20 lipca (czwartek, g. 11-13) - Płocka 86 (teren na tyłach bloku Płocka 86a). (łw)

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii

 
I po turnusie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuPierwsza grupa tegorocznych kolonistów z Goszczyc (gm. Baboszewo) w środę, 12 lipca wraca do domu.

Przebywali w ośrodku kolonijnym, należącym do płońskiego samorządu, od poniedziałku, 3 lipca różnorodnie spędzając czas. A to wyjazd na płoński basen, do warszawskiego zoo, czy też do parku Magiczne Ogrody w Janowcu, a to wizyty gości (płońskich strzelców, animatorów z Miejskiego Centrum Kultury, przedstawicieli straży miejskiej i policji), a to spacery, wycieczki rowerowe, gry sportowe, ogniska, dyskoteki, konkursy talentów, animacje.
Czytaj całość…
 
Iluzja na tarasie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW podróż z czarodziejem Damatusem i jego asystentami wybrali się uczestnicy sobotnich Wakacji z teatrem i iluzją w płońskim MCK.

Dla najmłodszych, ale również ich rodziców, których włączano do zabawy, agencja artystyczna Bajlandia przygotowała moc atrakcji. W sobotę (8 lipca), na tarasie MCK, dzieci w nietypowy sposób uczyły się tańca (m.in. naśladując różne zawody, jak żołnierz czy górnik). Były też rozrywki z obręczami i chustami. Spotkanie z aktorami sprzyjało rozwijaniu wyobraźni.

Kolejne zajęcia na tarasie w sobotę, 22 lipca. Tym razem wystąpi clown Ferdynand Wspaniały w spektaklu „O smoku i królu leniuchu”, a po nim będzie zabawa z postaciami z bajek. (mw)

foto: Małgorzata Wielechowska

Więcej zdjęć w Galerii

 
Jak sobota rano, to fitness na... tarasie! Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuJak efektywnie, zdrowo i pozytywnie spędzić czas? Świetną propozycją są zajęcia fitness na tarasie MCK „Płońsk się rusza”.

To cotygodniowe zajęcia z profesjonalistami, w których może wziąć udział każdy, kto lubi aktywność fizyczną. Dla wszystkich - w ramach akcji - są nie tylko treningi, ale też porady dietetyka i instruktora fitness. W każdą sobotę wakacji o godz. 10 chętni mogą przyjść na taras MCK w Płońsku i wziąć udział w różnych warsztatach: pilates, zumba, sexi pupa, cellu stop, treningi cardio. Każdy z tych rodzajów aktywności sprzyja treningowi innych mięśni.
Czytaj całość…
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry