Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
Czwartek, 21 września 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Ale prawdziwek! Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuJuż po raz kolejny Sławomir Białkowski z Płońska pochwalił się okazałym prawdziwkiem, którego znalazł w lesie w Przepitkach, gm. Nowe Miasto.

Jak przyznaje dumny znalazca, na grzybach w tym roku był już nie jeden raz, ale tak duży prawdziwek trafił mu się po raz pierwszy w tym sezonie. Prawdziwek Sławomira Białkowskiego ważył prawie kilogram i, jak mówił jego znalazca w naszej redakcji, zostanie ususzony, żeby w wieczór wigilijny trafić na stół, przy którym zasiądzie rodzina. (łw)

foto: Łukasz Wielechowski
 
Błotkowisko Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuTak wygląda żwirowa, miejska droga wzdłuż ulicy Targowej w Płońsku, po opadach deszczu.

- Trudno wyjść z domu, trudno drogą przejść - tak komentował ten stan rzeczy w czwartek, 7 września jeden z mieszkańców. (ko)

foto: Łukasz Wielechowski
 
Nie polujmy na zebrach Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuRuszyła kampania mazowieckiej policji, w którą włączyła się Komenda Powiatowa Policji w Płońsku „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” Do akcji włączyły się dwie szkoły z powiatu płońskiego: Publiczny Zespół Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie oraz Zespół Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście.

Happeningi, w ramach policyjnej imprezy, odbyły się w obu placówkach w piątek, 8 września. Jako pierwsi na przejście dla pieszych znajdujące się przy szkole wyszli uczniowie szkoły w Sochocinie. Przez kilkanaście minut, w asyście policjanta z wydziału ruchu drogowego KPP w Płońsku mł. asp. Artura Balcerskiego oraz opiekunów, spacerowali po przejściu, wręczając kierowcom ulotki mówiące o zasadach poruszania się w pobliżu szkół.

Do pogadanek z kierowcami włączał się również policjant, który prosił wszystkich kierujących o zdjęcie nogi z gazu przy szkołach i na przejściach dla pieszych. W południe na zebry wyszli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Nowym Mieście. Zanim jednak ruszyli na pobliskie przejścia dla pieszych, mł. asp. Artur Balcerski oznakował szkolne autobusy naklejkami akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. Uczniowie nowomiejskiej szkoły na ulice wyszli z transparentami nawołującymi do zdjęcia nogi z gazu, zwolnienia przy szkołach oraz przejściach dla pieszych.  Kierowcy przejeżdżający w czasie happeningu otrzymali od uczniów ulotki oraz zapachy do samochodu, a od przedstawiciela płońskiej komendy - wskazówki, jak poruszać się w pobliżu szkół. (łw)

foto: Łukasz Wielechowski

Więcej zdjęć w Galerii

 
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry