Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Krótko
środa, 26 kwietnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Krótko
Obcojęzyczne piosenki Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Po raz pierwszy w raciąskim Miejskim Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej i od razu cieszył się dużą popularnością.

Konkurs podzielony został na kategorie wiekowe (uczniowie klas I-III i IV-VI SP oraz gimnazjaliści) i na kategorie językowe (oddzielnie występy anglojęzyczne, oddzielnie niemieckojęzyczne). Znacznie większą popularnością cieszyła się kategoria piosenek w języku angielskim. Utwory w języku niemieckim wybrali uczniowie starszych klas podstawówki i gimnazjaliści. Ponieważ konkurs miał rangę międzyszkolną, wzięli w nim udział uczniowie z Raciąża i gościnnie ze szkół w Siemiątkowie, Drobinie i Łęgu. Komisja wyłoniła pięcioro zdobywców miejsc pierwszych, wyniki poniżej. (ap)
Czytaj całość…
 
Miejsca pamięci do remontu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW tym roku miasto Płońsk zamierza opracować dokumentację dotyczącą remontu miejsc pamięci.

Remont ma objąć zbiorowe mogiły na płońskim cmentarzu: z 1920, 1939, 1939-1943 i 1945 roku a także pomnika na Piaskach. Miasto wykona dokumentację niezbędną do sporządzenia wniosku o przyznanie dotacji na remont. (ko)

foto: Łukasz Wielechowski
 
Mostek po liftingu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW sobotę, 8 kwietnia  naprawiono mostek w Radzyminie (gm. Naruszewo). Zrobili to sami mieszkańcy.

Prace wykonywali mieszkańcy Radzymina: Marek Szpakiewicz, Mateusz Szymański, sołtys Marcin Grzeszek i Damian Szpakiewicz z Radzyminka. Mostek został połatany zaprawą murarską oraz pomalowany, zamontowano także odblaski, dzięki którym mostek jest widoczny w nocy. Oczyszczono również jezdnię i pobocze wokół. Wszystkie prace sfinansowano ze środków prywatnych. Remont ma poprawić bezpieczeństwo. Mieszkańcy zajęli się również porządkami przy niektórych drogach, gdzie zbierano śmieci. (ko)

foto: zbiory prywatne
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry