Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Sport
Piątek, 21 lipca 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport
Zuzanna Bronowska powołana do reprezentacji Polski Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Pobiegnie z orłem na piersi

Zdjęcie do artykułuReprezentantka płońskiego MKS Durasan znalazła się w kadrze Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy.

14. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (EYOF), który odbędzie się pod koniec lipca w Gyorze na Węgrzech, to namiastka prawdziwych Igrzysk Olimpijskich.

Kadrę wysyła Polski Komitet Olimpijski, zawodnicy muszą złożyć ślubowanie a następnie otrzymują reprezentacyjne stroje. Prawo udziału w zawodach mają zawodnicy urodzeni w 2001 i 2002 roku.

Powołanie do reprezentacji Polski na tę imprezę otrzymała zawodniczka MKS Durasan Płońsk - Zuzanna Bronowska.

Jak do tego doszło relacjonuje jej trener, Robert Adamski (na zdjęciu po lewej ze swoją podopieczną):

- Wstępne zainteresowanie zawodniczką kadra wykazała po zimowych mistrzostwach kraju, gdzie Zuzia zdobyła srebrny medal w biegu na 600 metrów - opowiada Adamski. - Wiosną należało potwierdzić wysoką dyspozycję na dystansie dwóch okrążeń, aby przypieczętować powołanie. To Zuzanna zrobiła z nawiązką, uzyskując wartościowe wyniki na poziomie pierwszej klasy sportowej na dystansach 400 i 800 metrów.
Czytaj całość…
 
Pierwsza finałowa trójka już znana Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

ADL, Nextnet i Myken

Zdjęcie do artykułuW minioną niedzielę, o awans do finału baboszewskiego Pucharu Lata w piłce nożnej zagrała pierwsza z dwóch grup.

Finałowy turniej piłkarskiego Pucharu Lata w Baboszewie zaplanowano na 10 września. Zakwalifikuje się do niego sześć najlepszych drużyn, wyłonionych w dwóch wcześniejszych turniejach. Pierwszy z nich odbył się w minioną niedzielę, 9 lipca.

Zagrało w nim sześć ekip, z których większość prezentowała wyrównany poziom. Ostatecznie bowiem żadna z drużyn nie zakończyła turnieju z kompletem wygranych. Do finału kwalifikację uzyskiwały trzy najlepsze zespoły i tak się złożyło, że wszystkie z nich (ADL Lewandowscy, Nextnet i Myken & Champion) zdobyły po dziesięć punktów. Najniebezpieczniejszym ich rywalem w walce o finał był Huragan, które jednak ostatecznie na swoim koncie zgromadził o trzy punkty mniej od trójki najlepszych. Na piątym miejscu, z dorobkiem sześciu punktów, uplasował się Orzeł Siedlin, a na ostatnim - bez zdobyczy punktowej - Oldboy Baboszewo.
Czytaj całość…
 
Początek lipca na biegowych trasach Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Aktywny weekend

Zdjęcie do artykułuDrugie półrocze startów naszych biegaczy zaczęło się już w sobotę, 1 lipca.

Dwójka zawodników wystartowała w mazurskich Kretowinach w „Biegu o Kryształową Perłę Jeziora Narie”. Dystans 33 kilometrów Andrzej Świercz ukończył na 62 miejscu (2.28,50), a Łukasz Majkowski był 135 (2.46,48).

Marcin Kłoszewski zaś, w czasie swojego rekordu życiowego (1.00,49) zajął 11 miejsce (i drugie w swojej kategorii wiekowej) w Ciechanowskiej Piętnastce.

Dzień później Mariusz Bińczycki uczestniczył w „Biegu po plaży” w Jarosławcu. Dystans piętnastu kilometrów pokonał w czasie 1.07,10 i zajął 96 miejsce.

Aktywny pierwszy weekend lipca ma za sobą także, przygotowujący się do mistrzostw Europy weteranów - Marek Dzięgielewski, który ma za sobą dwa starty.
Czytaj całość…
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry