Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd
środa, 26 kwietnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd
Stermomodernizują Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Gmina Czerwińsk ogłosiła przetarg na wykonawcę termomodernizacji budynków urzędu gminy i szkoły w Goławinie.

Przypomnijmy krótko - na termomodernizację obu budynków w gminie Czerwińsk zabezpieczona została w budżecie niebagatelna kwota ponad 1,6 mln zł, jednak z własnych środków gmina przewidziała na ten cel ponad 300 tys., pozostałe środki (czyli ponad 1,3 mln) to dofinansowanie, jakie otrzymała.
Czytaj całość…
 
Szkoła pod młotek Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Gmina Raciąż ogłosiła przetarg na sprzedaż nieruchomości po byłej szkole w Kraszewie Gaczułtach.

W jej skład wchodzi budynek po szkole o pow. 377 mkw, budynek gospodarczy oraz ponad 60-arowa działka. Cenę wywoławczą ustalono na 416 tys. zł. Przetarg odbędzie się 9 maja. (ko)
 
Po raz czwarty Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Kolejny już, czwarty, przetarg na sprzedaż powiatowej nieruchomości w Załuskach ma się odbyć 10 maja.

Powiat chce sprzedać część budynku w Załuskach o powierzchni ponad 160 mkw. (pomieszczenia po aptece na parterze i lokal mieszkalny na piętrze) na trzyarowej działce. W planie zagospodarowania jest to teren przeznaczony pod usługi publiczne, w tym związane ze zdrowiem i administracją. Cenę wywoławczą ustalono na 140 tys. zł, nieruchomość jest zwolniona z podatku VAT. (ko)
 
Kredyt na salę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Rada gminy Załuski zdecydowała o zaciągnięciu kredytu na sfinansowanie budżetowego deficytu związanego z trwającą obecnie budową sali gimnastycznej w Kamienicy.

Gmina zaciągnie kredyt w wysokości 1,7 mln zł. Budowa sali gimnastycznej obecnie trwa - do końca roku budynek ma być gotowy w stanie surowym zamkniętym. Prace wykonuje spółka, która wygrała przetarg z ofertą ponad 1,5 mln zł. (ko)
 
Nie dla funduszu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni gminy Nowe Miasto jednogłośnie nie wyrazili zgody na wyodrębnienie w budżecie na rok 2018 funduszu sołeckiego.

Decyzja ta zapadła jeszcze w trakcie wspólnego posiedzenia gminnych komisji, stąd na sesji 30 marca nie było dyskusji w tej sprawie. (ap)
 
Nowe skrzyżowanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Rada miasta Płońska zaplanowała 30 tys. zł na zaprojektowanie i budowę skrzyżowania miejskiej ulicy Jodłowej z powiatową Płocką.

O wykonanie skrzyżowania wnioskowali właściciele działek położonych wzdłuż ulicy Jodłowej. Skrzyżowanie jest konieczne, by nie dewastować chodnika przy Płockiej. (ko)
 
Kasa dla Błękitnych Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Miasto Raciąż rozstrzygnęło konkurs na realizację zadań sportowych. Klub sportowy Błękitni Raciąż otrzymał dotację w kwocie 100 tys. zł.

Kolejny konkurs - na kolejne 100 tys. zł - zostanie przeprowadzony w czerwcu.
 
- Trzeba klubu bronić, bo to tradycja - mówił burmistrz Mariusz Godlewski. - Na tym się buduje naszą miejskość. (ko)
 
Czytaj całość…
 
4 tys. po raz pierwszy Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni gminy Naruszewo uchwalili program wspierania rodzin na lata 2017-2019.

Adresatami programu są w szczególności rodziny przeżywające trudności opiekuńczo-wychowawcze, rodziny, z których dzieci umieszczone zostały w pieczy zastępczej i po raz pierwszy rodziny dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę. Jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka z upośledzeniem lub nieuleczalnie chorego jest nowym świadczeniem, zawartym po raz pierwszy w programie wspierania rodziny, uchwalonym przez radnych gminy Naruszewo. (ap)
 
Ile za pieska? Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Program opieki nad bezdomnymi zwierzętami uchwalili radni gminy Naruszewo podczas marcowej sesji.

W budżecie gminy na realizację tego programu zabezpieczone zostało 40 tys. zł, za które opłacany będzie m.in. pobyt odłowionych zwierząt umieszczanych w schronisku.

- Ile za pieska? - dociekali radni, na co padła odpowiedź, że około 3 tys. zł jednorazowej opłaty, jednak w pierwszej kolejności gmina stara się ustalić, czy zwierzak nie jest czyjąś własnością, a kolejno - znaleźć bezdomnemu zwierzęciu właściciela. (ap)
 
Zamienią działki w Pilitowie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Jednogłośnie radni gminy Płońsk zgodzili się na zamianę gruntów należących do gminy. Zamiana działek była konieczna ze względu na potrzebę przeprowadzenia remontu drogi gminnej w Pilitowie.

Pas drogowy w granicach ziemi gminnej ma nieregularny przebieg, a zamiana nieużywanych fragmentów drogi na grunty prywatne pozwoli na uregulowanie stanu prawnego stwierdzającego faktyczny przebieg drogi w Pilitowie. Zamiana gruntów nastąpi bezpłatnie, gmina poniesie jedynie koszty związane z zawarciem umowy przeniesienia własności działek. (łw)
 
Niepotrzebny prezent? Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni gminy Czerwińsk zaakceptowali wprowadzenie do budżetu dotacji na zakup alkometru dla miejscowego posterunku policji. Przeciwny był radny Sławomir Chludziński.

- Według mnie nie padł żaden argument, który by mnie przekonywał do tego, żeby wyręczać policję w zakupie tego sprzętu. Gminę Czerwińsk nie ogarnęła nagle plaga alkoholizmu - mówił radny Chludziński, przeciwny przekazaniu przez gminę 7 tys. zł na zakup alkometru. - Władze samorządowe nie powinny zajmować się kupowaniem prezentów dla służb.

Mimo to uchwała przeszła większością głosów. (ap)
 
Kasa na e-urząd Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Miasto Raciąż pozyskało dofinansowanie - blisko 1 mln zł - na projekt związany z e-urzędem.

Ratusz będzie miał środki na budowę komputerowej sieci, serwery i nowe komputery.

- Bardzo się z tego cieszę, bo to kolejny duży projekt i widać, że nasza skuteczność pozyskiwania środków jest duża - powiedział podczas ostatniej sesji miasta Raciąża burmistrz Mariusz Godlewski.

Radni zmieniając pod koniec marca budżet zaplanowali na realizację projektu e-urząd blisko 1,2 mln zł. (ko)
 
Zgoda na skargę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Rada miasta Płońska wyraziła zgodę na wniesienie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargi na decyzję SKO.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w marcu uchyliło ostateczną decyzję starosty, a uchylającą decyzję starostwa sprzed dwóch lat - zezwalającą na przetwarzanie odpadów przy ul. ZWM.
Czytaj całość…
 
Kasa na wiedzę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Jesienią w szkołach na terenie gminy Baboszewo odbędzie się ekologiczna olimpiada. Organizatorzy zapowiadają ciekawe nagrody.

Gmina Baboszewo po raz kolejny pozyskała na ten cel dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Olimpiada będzie składała się z testu z wiedzy ekologicznej, który zostanie przeprowadzony na przełomie października i listopada w prowadzonych przez gminę podstawówkach i wygaszanych klasach gimnazjalnych, a także z konkursu fotograficznego związanego z ekologią. Zdjęcia będzie można dostarczać od 1 września do końca października. Organizatorzy zapowiadają ciekawe nagrody, m.in. tablety. (ko)
 
Nie będzie sołeckiego Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Dziewięciu na trzynastu radnych w gminie Naruszewo zdecydowało o niewyodrębnianiu z budżetu na rok 2018 funduszu sołeckiego.

Wójt Beata Pierścińska podkreśliła, że zgadza się z niektórymi argumentami zarówno za jak i przeciw funduszowi, ale dopóki można aplikować o środki unijne, należy się zastanowić, czy rozdrobnienie budżetu byłoby korzystne dla gminy.

- Czy nas stać? - pytała.

I choć radny Zenon Szczypiorski próbował, to nie przekonał większości do zagłosowania za uchwaleniem funduszu. (ap)
 
Plan dla Szeromina Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Po uchyleniu poprzedniej uchwały radni gm. Płońsk przyjęli kolejny plan zagospodarowania dla części terenów w Szerominie, uwzględniający nowe wnioski.

Nowy plan uzasadniono potrzebą inwestycyjną z zakresu zabudowy mieszkaniowej oraz mieszkaniowo-usługowej. (łw)
 
Ulice, ciągi i Rutki Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni miasta Płońska zaplanowali ponad 272 tys. zł na budowę i modernizację ulic: Magnolii, Makowej i Różanej. Środki zostaną przeznaczone na dokończenie prac budowlanych, które zostały przerwane pod koniec ub.r.

Ponad 39 tys. zł przeznaczono na budowę i modernizację ciągów pieszo-jezdnych przy ulicy Grunwaldzkiej (52, 54, 56, 63 i 65) oraz Młodzieżowej (2, 4 i 6). W tym przypadku również mają być dokończone ubiegłoroczne prace.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku inwestycji na Rutkach - na dokończenie prac zaplanowano blisko 133 tys. zł. (ko)
 
Kupi użytkownik Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni miasta Płońska wyrazili zgodę na sprzedaż jednoarowej działki przy ulicy Północnej.

Zostanie sprzedana dotychczasowemu użytkownikowi wieczystemu. Działka jest zabudowana segmentem handlowym. (ko)
 
Dzwonek w ratuszu? Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radny miasta Płońska, Marek Adamuszewski (PSL) wnioskuje o zainstalowanie dzwonka, który informowałby radnych o zakończeniu przerwy w obradach rady.

Być może rozwiązanie, sygnalizujące koniec przerwy, tak jak w szkołach, zdyscyplinowałoby radnych. Obecnie przerwy w obradach trwają dłużej od tych ogłoszonych. (ko)
 
Umowy pożyteczne Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuW płońskim ratuszu podpisano umowy z organizacjami pożytku publicznego na wsparcie zadań publicznych w 2017 roku. Poniżej podajemy kwoty, które przyznano poszczególnym instytucjom.

Międzyszkolny Klub Sportowy „Durasan” Płońsk - 67.000 zł - na szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionych sportowo uczestniczących we współzawodnictwie sportowym w lekkiej atletyce.

Pływacki Uczniowski Klub Sportowy „Płońsk” - 12.000 zł - szkolenie sportowe w pływaniu.
Czytaj całość…
 
A chcieliśmy przekazać Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Podczas ostatniej sesji miasta Raciąża powrócił temat budynku po powiatowej szkole przy ulicy Kilińskiego. Obecny na sesji przewodniczący rady powiatu, Jan Mączewski mówił, że powiat chciał miastu nieruchomość przekazać.

Część terenu po powiatowej szkole należy obecnie do gminy żydowskiej. Powiat swoją część usiłuje sprzedać, ale bez efektów, bo w kolejnych przetargach nie zgłaszają się chętni.
Czytaj całość…
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry