Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd
Niedziela, 20 sierpnia 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd
Ulica 19 Stycznia - trwają konsultacje w Czerwińsku Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Trwają konsultacje w sprawie zmiany nazwy ulicy 19 Stycznia w Czerwińsku. Do 21 sierpnia urząd gminy przyjmuje od mieszkańców ankiety z wybraną jedną opcją spośród pięciu proponowanych.

Za sprawą mieszkańców gminy i samego Czerwińska ulica 19 Stycznia może stać się niebawem ulicą Sielecką, św. Jana Pawła II, 11 Listopada, 3 Maja lub Truskawkową.

Spośród tych propozycji należy wybrać jedną i zaznaczyć ją krzyżykiem na ankiecie dostępnej w sekretariacie urzędu i na stronie internetowej gminy pod adresem www.czerwinsk.pl

Wypełnioną ankietę można wysłać do urzędu pocztą (ul. Władysława Jagiełły 16, 09-150 Czerwińsk) lub po zeskanowaniu formularza na adres mailowy: urzad@czerwinsk.pl albo przekazać sołtysowi.

Przypomnijmy krótko, że obowiązek zmiany nazwy ulicy 19 Stycznia, jak i innych ulic propagujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, związany jest z wejściem w życie ustawy zakazującej dalszego używania tego typu nazw w całym kraju. (ap)
 
W Raciążu już po głosowaniu Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Dwa pozytywnie ocenione przez komisję projekty w ramach budżetu obywatelskiego 2017 poddane zostały pod głosowanie mieszkańców Raciąża, które dobiegło już końca.

Pierwszy z projektów - zgłoszony przez miejscowych strażaków ochotników - dotyczący malowania elewacji budynku remizy w Raciążu uzyskał 141 głosów poparcia. Koszt jego realizacji w projekcie oszacowany został na 12 tys. zł. Na drugi - budowę lamp hybrydowych na ulicy Rzeźnianej oddano 35 głosów, a jego koszt wynosi 45 tys. zł.

Burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski informuje nas, że najprawdopodobniej oba projekty doczekają się realizacji, chociaż niekoniecznie w tym roku. W przypadku remizy, budynek ten uwzględniony został we wniosku miasta o dotację na termomodernizację siedmiu budynków użyteczności publicznej, więc naprawa elewacji wykonana zostanie w ramach tego zadania być może dopiero w przyszłym roku.

Co do lamp - obecnie Raciąż mierzy się z budową miejskiej kanalizacji, a ulica Rzeźniana jest pierwsza w kolejności do realizacji tego zadania.

- Nie wiadomo, czy lampy nie powinny być zamontowane dopiero po budowie kanalizacji - mówi Mariusz Godlewski wyjaśniając, że realizacja drugiego projektu budżetu obywatelskiego musi zostać logicznie zaplanowana i przygotowana pod względem formalnoprawnym, a na to potrzeba czasu.

Anna Piórkowska
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry