Reklama Reklama Reklama
Reklama
Szukaj w artykułach:
               Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************                Reklama na portalu plonszczak.pl                **************                plonszczak@wa.home.pl                **************
plonszczak.pl arrow Samorząd
Wtorek, 30 maja 2017 r.
Aktualne wydanie
Pierwsza strona
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Galeria zdjęć
Numery archiwalne
Artykuły
Co, gdzie, kiedy?
Krótko
Samorząd
Sport
Zdarzenia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Samorząd
Skarbnika powołali Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W piątek, 19 maja radni gminy Baboszewo powołali na stanowisko skarbnika gminy Agatę Lipską.

Poprzednia skarbnik została odwołana przez radę na wniosek wójta, o czym obszernie informowaliśmy. Agata Lipska została powołana na stanowisko skarbnika z dniem 19 maja. (ko)
 
Nowa sołtys Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Mieszkańcy sołectwa Nacpolsk i Żukowo wybrali nową sołtys. Została nią Anna Pekról.

Wybory sołtysa dla wsi Nacpolsk i Żukowo zorganizowane zostały z powodu śmierci poprzedniej sołtys Wandy Majewskiej. Jej obowiązki przejęła Anna Pekról, wobec czego konieczne było wprowadzenie zmian w uchwałach w sprawie inkasa opłat za wywóz śmieci i inkasa podatków, upoważniających nową sołtys do ich zbierania. (ap)
 
Do liftingu urząd i szkoła w Goławinie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W środę, 17 maja podczas obrad rady gminy Czerwińsk, wójt Marcin Gortat poinformował, że rozstrzygnięto przetarg na termomodernizację budynku szkoły w Goławinie oraz urzędu gminy.

Prace wykona firma z Sierpca za blisko 1,5 mln zł. Pozostałe dwie firmy wycofały się w przetargu uznając, że nie oszacowały zadania i złożyły zbyt niskie oferty.

Urząd zlecił opracowanie projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Goławinie. Obiekt ma być dobudowany do istniejącego budynku, a gmina zamierza szukać środków zewnętrznych, by inwestycję zrealizować. (ko)
 
Burmistrz apeluje Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Zdjęcie do artykułuJak informowaliśmy, miasto Płońsk zakupiło pojemniki na psie odchody. Niestety są już pierwsze przypadki ich uszkodzenia. Burmistrz apeluje o szanowanie publicznego mienia.

W minionym tygodniu uszkodzono m.in. pojemnik ustawiony w pobliżu kładki na Płonce przy osiedlu wedlowskim. Miasto zapłaciło za pojemniki blisko 10 tys. zł, koszt ich opróżniania do końca tego roku to ponad 27 tys. zł.

Burmistrz Płońska, Andrzej Pietrasik w przesłanym mediom apelu zwraca się do mieszkańców o szanowanie mienia publicznego oraz powiadamianie pracowników Urzędu Miejskiego i Straży Miejskiej o wszelkich aktach wandalizmu. Burmistrz informuje również, że z uwagi na zaistniałą sytuację wystąpi do policji i straży miejskiej o zwrócenie szczególnej uwagi na parki miejskie oraz pozostałe miejsca, w których zostały ustawione pojemniki na psie odchody. (ko)

foto: zbiory UM Płońsk
 
Strat szacowanie Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W środę, 17 maja minął przedłużany termin składania wniosków w czerwińskim urzędzie o szacowanie strat w uprawach. Będzie je szacować powołana przez wójta komisja.

Wójt Gortat mówił, że straty spowodowane przymrozkami 16 kwietnia i 10 maja są duże i pewnie będą długo pamiętane, jak te z 2007 roku. Z informacji wynika, że wpłynęło około 300 wniosków - w 2007 roku było ich 600. Zdaniem wójta, straty dotknęły zapewne wszystkie gospodarstwa - w gminie tylko uprawą truskawek zajmuje się ich 1500, ale nie wszyscy zdecydowali się złożyć wnioski. (ko)
 
Działki nie sprzedali Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Miasto Płońsk nie sprzedało działki przy ulicy Żołnierzy Wyklętych. Oferenci, którzy wpłacili wadium, nie przystąpili do przetargu.

Cena wywoławcza niezabudowanej działki nieopodal Kauflanda, przy Płonce, o powierzchni 0,62 ha została ustalona na 369.400 zł netto. Według planu zagospodarowania przestrzennego jest to teren przeznaczony pod obiekty produkcyjne i zabudowę usługową. Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, dwóch oferentów, którzy wpłacili wadium , do przetargu bowiem nie przystąpiło. (ko)
 
Koszty rewidenta Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Podczas środowej sesji rady gminy Czerwińsk (17 maja) radny Sławomir Chludziński pytał o koszty zatrudnienia biegłego rewidenta w związku z likwidacją Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.

Chludziński argumentował, że na podstawie uchwały rady o likwidacji ZOPO (wraz z końcem 2016 roku) wójt wydał zarządzenie powołując komisję likwidacyjną - w jej skład wszedł biegły rewident zewnętrzny zatrudniony na podstawie umowy cywilnoprawnej.

- Jakie to były koszty? - pytał radny, dodając, że w marcu radzie przedstawiono wyniki audytu wewnętrznego w zlikwidowanym ZOPO, które w ocenie rady były krzywdzące dla kierownika tej jednostki. Pytał, czy kierownik złożył pisemne wyjaśnienia, bo jeśli tak, to rada powinna je otrzymać.

Wójt Marcin Gortat odparł, że odpowie radnemu na piśmie. (ko)
 
Siłownia i chodnik Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Trwają prace związane z budową nowej siłowni plenerowej przy ulicy Północnej i chodnika przy Poprzecznej w Płońsku.

Są to projekty, realizowane w ramach budżetu obywatelskiego. Siłownia sąsiadująca z boiskiem przy sklepie Carrefour składa się z 7 urządzeń. Wszystkie są zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych i posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Ku końcowi zmierzają prace przy budowie na ulicy Poprzecznej. (ko)
 
Odstrzelą bobry? Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Koło łowieckie, dzierżawiące obwód łowiecki w części gminy Czerwińsk wystąpiło o stwierdzenie, czy możliwy będzie odstrzał bobrów.

Andrzej Czubała, przedstawiciel koła łowieckiego, dzierżawiącego od niedawna obwód w części gminy Czerwińsk (6 tys. ha) mówił na środowej sesji rady (17 maja), że ilość bobrów się zwiększa, a to wiąże się z zagrożeniem, m.in. dla wałów przeciwpowodziowych. Poinformował, że zwrócił się do Polskiego Związku Łowieckiego, by przyjechała komisja i oszacowała zagrożenie, jeśli je stwierdzi, to będzie możliwy odstrzał bobrów.

Przedstawiciel koła mówił także, że będą współpracować z mieszkańcami i rozwiązywać problemy związane ze stratami, które powoduje dzika zwierzyna w uprawach. Zakupiono m.in. preparat odstraszający dziki, który będzie przekazywany rolnikom. (ko)
 
Nazwy ulic - zespół rozpoczął pracę Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W środę, 17 maja po raz pierwszy spotkał się zespół zajmujący się zmianą nazw ulic w Płońsku.

Jak informuje płoński ratusz, zespół ma wypracować propozycje nazw dla ulic objętych  procesem dekomunizacji i przedstawienie ich radzie miejskiej do końca lipca. Konieczność zmiany nazw ulic wynika z ustawy, a nazwy muszą być zmienione do początku września, w Płońsku dotyczy to ulic: gen. Zygmunta Berlinga, 40-lecia PRL, Janka Krasickiego, 19 Stycznia, Bronisławy, Bronisława i Władysława Wieczorków, gen. Aleksandra Zawadzkiego, Związku Walki Młodych, Adolfa Warskiego. (ko)
 
Oferty wybrane Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Gmina Naruszewo rozstrzygnęła kolejny przetarg na termomodernizację budynków, na co otrzymała dofinansowanie unijne.

Trwa remont budynku w Naruszewie, w którym we wrześniu otwarte zostanie gminne przedszkole. Jest to pierwszy obiekt, remontowany w ramach zadania, na które gmina Naruszewo otrzymała dofinansowanie.

O rozstrzygnięciu kolejnego przetargu poinformowała na sesji wójt Beata Pierścińska. Najniższą ofertę (rozgraniczoną na poszczególne obiekty) złożyła firma Premium z Ojrzenia. Według niej termomodernizacja szkoły w Radzyminku wykonana zostanie za ponad 765 tys. zł, z kolei szkoły w Nacpolsku za 542 tys. zł. Obie inwestycje powinny się zakończyć we wrześniu. Do lutego 2018 roku natomiast powinny potrwać termomodernizacje szkoły w Zaborowie (ponad 1,1 mln zł) i urzędu gminy (ponad 765 tys. zł). (ap)
 
Pożyczka na inwestycje unijne Wygeneruj PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Radni gminy Naruszewo podjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki na wyprzedzające finansowanie zadań realizowanych ze środków unijnych. W czym rzecz?

Dobiega końca przebudowa drogi Wróblewo - Osiedle Potyry, na którą gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 63 proc. kosztów kwalifikowanych. Poprzetargowo jest to ponad 1,5 miliona złotych, które gmina otrzyma jako zwrot w roku 2018.

Pożyczką, o której zaciągnięciu zadecydowali radni, gmina ma zamiar pokryć koszt inwestycji w br., a spłaci ją kwotą otrzymaną ze zwrotu środków unijnych. (ap)
 
REKLAMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Polecane strony
 
Do góry Do góry