:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C lekkie zachmurzenie

100 kilometrów na 100-lecie

W piątek, 14 września, na płońskich Rutkach odbył się bieg sztafetowy „100 kilometrów na 100-lecie”. Celem imprezy, organizowanej przez ZS nr 2 w Płońsku, było uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po krótkim wstępie oraz przywitaniu uczestników przez dyrektor ZS 2 - Wiesławę Junczak, głos zabrali goście: wiceburmistrz Płońsk Teresa Kozera, naczelnik wydziału oświaty w płońskim starostwie - Paweł Dychto oraz starosta Andrzej Stolpa, który pogratulował organizatorom świetnego pomysłu.

W biegach wzięło udział dziesięć drużyn: Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Raciążu, Liceum Ogólnokształcące w Płońsku, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Płońsku, Zespół Szkół nr 1 w Płońsku , Szkoła Podstawowa nr 3 w Płońsku, Zespół Szkół w Czerwińsku, Zespół Szkół w Raciążu oraz trzy zespoły (nauczyciele, dziewcząt, chłopcy) z Zespołu Szkół nr 2 w Płońsku. Każda drużyna składała się z 10 osób, a każdy uczestnik miał do pokonania kilometr wyznaczonej trasy. Tym samym uzbierało się symboliczne 100 kilometrów, a po biegu każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal.

tekst i foto: Marta Olechowicz

PS. Po biegu, w ZS 2 Płońsk, odbył się piknik „Z pasją po zdrowie”. Wzięła w nim udział gwiazda polskiej siatkówki, Małgorzata Glinka – piszemy o tym oddzielnie.

100 kilometrów na 100-lecie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się