:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

120 drzew na 120-lecie

samorząd, drzew lecie - zdjęcie, fotografia

W Płońsku na terenie pomiędzy Płonką a targowiskiem Manhattan zostanie posadzonych 120 drzew. Realizacja autorskiego projektu Banku Spółdzielczego w Płońsku w porozumieniu z miastem  została już rozpoczęta.

„120 drzew na 120-lecie banku” – to projekt, który ma na celu upamiętnienie jubileuszu 120-lecia założenia Banku Spółdzielczego w Płońsku.

W czwartek, 18 października w płońskim ratuszu odbyło się spotkanie wiceprezesa zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku, Roberta Malinowskiego z burmistrzem miasta Andrzejem Pietrasikiem, dotyczące powyższego projektu.

Na mocy zawartego porozumienia, miasto wskazało i udostępniło tereny pod realizację projektu. Urząd Miasta jako lokalizację dla 119 drzew wskazał tereny zielone między targowiskiem miejskim „Manhattan” a doliną rzeki Płonki.  Natomiast lokalizacja 120-tego drzewa – dębu szypułkowego o wys. ok. 4,5 m to Park Konstytucji 3 Maja z miejscem na ozdobną ławeczkę oraz tablicę informacyjną – tuż obok siedziby banku przy ul. Płockiej.

Pomysłodawcą projektu jest Piotr Koper, ekspert ds. marketingu w Banku Spółdzielczym w Płońsku a nasadzeniem drzew zajmuje się lokalna firma ogrodnicza Eljan ze Skarżyna.

Po okresie gwarancji opiekę nad powstałym parkiem przejmie miasto. Termin realizacji prac zaplanowany został na dwa etapy: pierwszy zostanie wykonany do końca października tego roku, a w drugim etapie drzewa będą sadzone w październiku przyszłego roku.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

120 drzew na 120-lecie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się