:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C mgła

Absolutorium w Załuskach - nikt nie był przeciw

samorząd, Absolutorium Załuskach przeciw - zdjęcie, fotografia

We wtorek, 12 czerwca rada gminy Załuski udzieliła wójtowi Romualdowi Woźniakowi absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu. Nikt nie głosował przeciw.

Wykonanie ubiegłorocznego budżetu pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz  komisja rewizyjna rady gminy, która wystąpiła z wnioskiem o udzielenie absolutorium.

Rada 13 głosami udzieliła wójtowi Romualdowi Woźniakowi absolutorium, nikt nie głosował przeciw, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

W ubiegłym roku gmina Załuski wydatkowała na inwestycje blisko 3,9 mln zł (wydatki gminy ogółem ponad 28 mln zł), w tym m.in. na budowę sali gimnastycznej w Kamienicy (ponad 1,1 mln zł) , rozbudowę stacji uzdatniania wody w Szczytnie (1,6 mln zł) i Kroczewie (126 tys. zł), a także na przebudowę drogi w Niepiekłach, zakup strażackiego samochodu dla OSP Załuski, budowę kotłowni gazowej z instalacją w strażnicy OSP Kroczewo, przygotowanie przebudowy gminnych dróg. Gmina przekazała również dotację – ponad 180 tys. zł na przebudowę powiatowej drogi Wrońska – Omięciny – Joniec.

Oprócz powyższej kwoty na inwestycje – w ramach funduszu sołeckiego wydano 288 tys. zł na różne zadania: w wielu sołectwach środki te wydano na oświetlenie uliczne, ale np. Załuski przeznaczyły swój fundusz na budowę boiska do piłki plażowej , Nowe i Stare Olszyny na plac zabaw, Stróżewo na siłownię zewnętrzną. (ko)

foto: archiwum

Absolutorium w Załuskach - nikt nie był przeciw komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się