:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Absolutoryjnie w gminie Płońsk

samorząd, Absolutoryjnie gminie Płońsk - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 14 maja radni gminy Płońsk jednogłośnie udzielili absolutorium wójtowi Aleksandrowi Jarosławskiemu z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu.

Wykonanie budżetu za 2017 rok pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz komisja rewizyjna rady gminy, która wystąpiła z wnioskiem o udzielenie wójtowi absolutorium.

Radni w głosowaniu w sprawie absolutorium dla wójta Jarosławskiego byli jednomyślni - wszyscy zagłosowali za.

W ubiegłym roku gmina Płońsk wydała na inwestycje ponad 2,9 mln zł (przy czym dochody majątkowe wyniosły w tym okresie ok. 366 tys. zł).

Ubiegłoroczne inwestycje to m.in.: przebudowa dróg w Cholewach i Wroninku, zagospodarowanie terenu rekreacyjno – sportowego w Jeżewie, przebudowa ulicy Wiosennej w Szerominku, dróg w Skrzynkach, rozbudowa wodociągu w 7 miejscowościach, rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Bońkach i Szerominku, dokumentacja przebudowy gminnych dróg. W 2017 roku gmina Płońsk dofinansowała również przebudowę powiatowych dróg. Nie zrealizowano natomiast budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, bowiem oferty w 6 ogłoszonych przez gminę przetargach były znacznie wyższe niż środki planowane na to zadanie. Wykonawcę udało się znaleźć dopiero w tym roku, o czym już informowaliśmy.

Dali powiatowi

Podczas poniedziałkowej sesji rady gminy Płońsk (14 maja) radni zdecydowali o dofinansowaniu przebudowy dwóch powiatowych dróg. Zdecydowali również o porozumieniu w sprawie ul Krańcowej.

W tym roku gmina przekaże powiatowi ponad 62 tys. zł na przebudowę drogi Wierzbica Szlachecka – Starczewo – Arcelin i ponad 1,3 mln zł na drogę Szpondowo – Strachowo – Poczernin.

Radni w poniedziałek upoważnili również wójta do zawarcia porozumienia z burmistrzem Płońska w sprawie przebudowy ul. Krańcowej. Jak wielokrotnie informowaliśmy – w osi drogi przebiega granica miasta i gminy, droga jest wspólna, więc i jej przebudowa będzie wspólna. Radni zmieniając tegoroczny budżet zaplanowali na przebudowę tej ulicy 20 tys. zł, w przyszłym roku ma być to kwota 792 tys. zł.

Radni przyjęli również stanowisko w sprawie poparcia działań, dotyczących rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin, uruchomionego w 2012 roku. Radni w stanowisku argumentują, że inwestycja okazała się słuszna, w ostatnich latach było to najszybciej rozwijające się lotnisko w Europie i należy przystąpić do jego rozbudowy.

Podczas sesji dyskutowano m.in. o systemie gospodarowania odpadami. Z informacji przekazanych na sesji wynika, że trwają rozmowy z płońskim PGK, by śmieci były odbierane od mieszkańców dwa razy w miesiącu. Trwa też wymiana korespondencji, w jednym z pism spółka proponuje, by za drugi wywóz śmieci w miesiącach: czerwiec, lipiec, sierpień - gmina płaciła po 21 tys. zł miesięcznie.

Zdaniem przewodniczącego rady, Włodzimierza Kędzika jest to propozycja mało satysfakcjonująca, traktuje ją tylko jako preludium do dalszych rozmów.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Absolutoryjnie w gminie Płońsk komentarze opinie

  • gość 2018-05-14 18:28:11

    Po co ci radni w gminie Płońsk skoro wszyscy są za panem Wójtem zero dyskusji sprzeciwu to pachnie nepozyzmem.

  • Paweł Szymański 2018-05-14 18:47:18

    Po co ta rada jak wszystko skolko ugodno

Dodajesz jako: Zaloguj się