:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Akcję „Znicz” podsumowali

policja na drodze, Akcję „Znicz” podsumowali - zdjęcie, fotografia

Policyjna akcja „Znicz 2018" trwała od środy, 31 października do niedzieli, 4 listopada.

Policyjne patrole można było spotkać zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych jak i przy cmentarzach.

Niestety, podczas długiego weekendu na terenie powiatu płońskiego -  w miejscowości Koziebrody z 1 na 2 listopada doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęła 30-letnia kobieta i 35-letni mężczyzna. Do wypadku śmiertelnego doszło również w noc poprzedzającą akcję "Znicz". W Radzyminie w gm. Naruszewo po uderzeniu bmw w drzewo, na miejscu zginęło trzech mężczyzn, a czwarty w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. O tych tragicznych zdarzeniach pisaliśmy już w oddzielnych artykułach.

Jak informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska, podczas długiego weekendu funkcjonariusze zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących. Doszło w tym czasie do 22 kolizji drogowych.

W niedzielę, 4 listopada wieczorem na krajowej dziesiątce w Dzierzążni zderzyły się dwa auta. Według informacji policji, kierowca, który spowodował wypadek był nietrzeźwy.

- Obydwa pojazdy jechały w kierunku Płońska – informuje rzecznik prasowy płońskiej policji, Kinga Drężek-Zmysłowska. -  Gdy kierujący peugeotem 36-latek z gm. Dzierzążnia próbował skręcić w lewo do posesji, w tył jego auta nagle uderzył opel, kierowany przez 23-latka, mieszkańca tej samej gminy. Peugeot siłą uderzenia został zepchnięty na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu. Drugie auto również wylądowało w rowie. Cztery podróżujące peugeotem osoby, w tym 9-letnie dziecko, zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście poza ogólnymi potłuczeniami i otarciami skóry nie doznały poważniejszych obrażeń. 23-letni sprawca  zdarzenia miał w organizmie blisko 1,4 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i osadzili w policyjnym areszcie.

foto: zbiory OSP Nowe Wrońska

Akcję „Znicz” podsumowali komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się