:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C mgła

Apelują do starosty w sprawie wydziału komunikacji

samorząd, Apelują starosty sprawie wydziału komunikacji - zdjęcie, fotografia

W piątek, 27 lipca radni gminy Raciąż zajęli stanowisko w sprawie funkcjonowania wydziału komunikacji w płońskim starostwie. Radni apelują do starosty o podjęcie skutecznych działań, dotyczących kolejek do rejestracji pojazdów.

Piątkowe stanowisko rady gminy Raciąż brzmi następująco:

„Rada gminy Raciąż wyraża niezadowolenie ze sposobu obsługi mieszkańców gminy Raciąż przez wydział komunikacji i transportu starostwa powiatowego w Płońsku. Wydłużające się z miesiąca na miesiąc kolejki w tym wydziale narażają naszych współmieszkańców na zbędną utratę czasu, koszty i powodują frustrację.

Nie jest sprawą rady gminy Raciąż analizowanie przyczyn powstania tej coraz gorszej, nieznośnej sytuacji i przedstawienie propozycji jej rozwiązania. Rada gminy Raciąż zwraca natomiast uwagę, że taki bardzo niekorzystny proces ma miejsce i apeluje do pana starosty o podjęcie skutecznych działań, które zmienią aktualny bardzo dla nas i naszych współmieszkańców stan rzeczy”.

Radni przyjęli powyższe stanowisko jednogłośnie, a przed głosowaniem na ten temat dyskutowano.

Radny Krzysztof Brdak mówił, że trzeba zebrać całą gminę i jechać do starostwa, tak jak zrobili to rolnicy, bo ich protest spowodował, że godziny pracy PUP zostały wydłużone.

- Problem  ciągnie się już kilka lat – mówił radny Eugeniusz Ptasik, dodając, że padają tylko obiecanki a trzeba przejść do konkretów. - Jeśli starosta chce być starostą, to niech będzie.

Radny Brdak powiedział, iż ludzie stoją w kolejce po numerki do wydziału komunikacji od 5-6 rano, a potem i tak ma się 20 numerek, tymczasem w Płocku nie ma takich problemów.

- Naciskamy na starostę – odpowiadał obecny na sesji przewodniczący rady, Jan Mączewski.

Mączewski argumentował, że obecnie w wydziale komunikacji jest pięć stanowisk, ma być uruchomione szóste. Starostwo nie może działać dowolnie, musi być zgoda, CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców), bo w tym systemie stanowiska pracują, a pracę wydziału utrudnia fakt, że system się zawiesza.

Zdaniem przewodniczącego Mączewskiego prawda jest taka, że przez ostatnie 2,5 roku wzrosły zakupy samochodów, „starych, byle jakich” i liczba rejestrowanych pojazdów wzrosła o 35 proc., ludzie zamiast przeznaczyć pieniądze na dzieci z 500+, nakupili „starych gratów”.

- Urząd powinien reagować elastycznie – odparł przewodniczący Jaworski odnosząc się do argumentu zwiększonej liczby rejestrowanych aut.

- Co nas to obchodzi? – odpowiadał na ten sam argument, wskazywany przez Mączewskiego, wójt Ryszard Giszczak. Wójt argumentował, że gmina miała do ogarnięcia 600 wniosków suszowych, trzeba było oszacować straty przed żniwami. Odsunięto inne sprawy, by temu podołać.

- Państwo macie permanentną sytuację kolejek – mówił wójt, dodając, że starosta powinien reagować, a nie „nic nie robić”. Zdaniem wójta brakuje działania w tej sprawie, za to jest „ślepota”.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Apelują do starosty w sprawie wydziału komunikacji komentarze opinie

  • Yajo - niezalogowany 2018-07-28 11:59:24

    Mamy XXI wiek i duży udział informatyki (internetu) niech zainteresowani zmobilizują swoje latorośle do tego, aby one pomogły w rezerwacji kolejki przez internet. Na tym polega sytuacja z brakiem numerków przy drukarce w wydz kom. Kto zaradniejszy to rezerwuje sobie godzinę o której ma przyjść i tak nie musi wstawać o 5-tej rano, panie wójcie i panowie radni.

Dodajesz jako: Zaloguj się