Aż 17 goli w dwóch meczach okręgówki - PAF za trzy punkty, Sona na zero

piłka nożna, dwóch meczach okręgówki punkty - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 05/10/2019 19:03

Po meczach z czołówką ligi okręgowej nasze drużyny zagrały tym razem z drużynami ze środka i z dolnej części tabeli. PAF to wykorzystał i pokonał w Płońsku Mazowsze Jednorożec 5:3, Sona nadal pozostaje bez wygranej po porażce 3:6 w Ciechanowie.

Grający w wielu meczach dobrą piłkę, ale z zaledwie dziewięcioma punktami na koncie PAF podejmował w Płońsku Mazowsze Jednorożec. Rywale znajdowali się na czternastej pozycji w tabeli i w meczach wyjazdowych nie zdobyli jeszcze choćby jednego punktu.

I tej złej passy w sobotę (5 października) nie przerwali chociaż trzeba przyznać, że próbowali walczyć - wszak zdobyli aż trzy gole.

Początek spotkania zupełnie nie wskazywał, że goście będą w stanie na poważnie przestraszyć PAF. Płońszczanie już po 12 minutach bowiem - po golach Mateusza Wiśniewskiego i Konrada Osińskiego - prowadzili dwiema bramkami. Do przerwy goście jednak złapali kontakt, a po zmianie stron nawet wyrównali. Walka o punkty zaczęła się więc od nowa. I kiedy do końcowego gwizdka pozostało dziewiętnaście minut, sprawy w swoje ręce wziął kapitan - Emil Kuciński i wyprowadził płońszczan na prowadzenie po uderzeniu z rzutu wolnego. Po sześciu kolejnych minutach na 4:2 podwyższył Bartosz Gołaszewski i PAF był już bliski zdobycia kompletu punktów. I ostatecznie je zdobył, choć wynik końcowy to 5:3, bo w ostatnich minutach strzeliło zarówno Mazowsze, a dla płońszczan po raz kolejny Gołaszewski.

Wygrana dała podopiecznym Kamila Kobylińskiego awans do pierwszej ósemki, a miejsca w górnej części tabeli PAF będzie bronić w niedzielę (13 października, g. 15.30) w Pokrzywnicy - rywal ma zaledwie jeden punkt mniej.

Sona Nowe Miasto, w poszukiwaniu pierwszego w tym sezonie zwycięstwa, lub chociaż pierwszego punktu w meczach wyjazdowych, pojechała w sobotę (5 października) do Ciechanowa. Miejscowy MKS co prawda miał na swoim koncie o osiem punktów więcej od Sony, ale co ciekawe - w meczach na własnym boisku nie zdołał choćby zremisować.

I pierwsza faza spotkania wskazywała na to, że ciechanowianie mogą przegrać kolejny mecz u siebie. Po kwadransie bowiem - po dwóch trafieniach Macieja Białorudzkiego - Sona prowadziła 2:0. Potem jednak coś się w szeregach ekipy z Nowego Miasta „zepsuło”. Do przerwy był już remis 2:2, a po zmianie stron gospodarze trafili jeszcze czterokrotnie. Sonę stać było jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki i gol Szymona Sokołowskiego ustalił wynik na 6:3 dla Ciechanowa.

Podopieczni Krzysztofa Kowalczyka nadal więc będą „szukać” pierwszego zwycięstwa - kolejna szansa nadarzy się w sobotę, 12 października. Łatwo jednak nie będzie - Sona co prawda zagra na własnym boisku (mecz o godz. 15.30), ale rywalem będzie KS CK Troszyn, która jest na w czwartym miejscu w tabeli, z bilansem sześciu wygranych, jednym remisem i zaledwie dwoma porażkami.

5.10. PAF Płońsk - Mazowsze Jednorożec 5:3 (2:1)

bramki: Wiśniewski (4, asysta Rutkowski), Osiński (12, asysta Gołaszewski), Kuciński (31, rzut wolny po faulu na Gołaszewskim), Gołaszewski (77, asysta Wypyszyński), Gołaszewski (93, asysta Wypyszyński).

PAF: Łukasz Aniserowicz - Damian Żółtowski (79, Łukasz Motak), Mateusz Kozielski (59, Damian Gocajna), Adam Szcześniak, Radosław Jakubiak, Emil Kuciński, Konrad Osiński (85, Tomasz Cwalina), Mateusz Rutkowski, Mateusz Wiśniewski (72, Dominik Pełka), Bartosz Gołaszewski, Piotr Wypyszyński.

5.10. MKS Ciechanów - Sona Nowe Miasto 6:3 (2:2)

bramki: Białorudzki (11, asysta Jędrzejewski), Białorudzki (15, asysta Kraszewski), Sokołowski (87, asysta Jasiński).

Sona: Tomasz Kuligowski - Arkadiusz Bralski (Dawid Jasiński), Konrad Wiktorowicz, Arkadiusz Falęcki, Krzysztof Kowalczyk (Krystian Szarek), Rafał Kraszewski (Jakub Borek), Norbert Decyk, Sebastian Małecki (Igor Dąbkowski), Szymon Sokołowski, Adrian Jędrzejewski, Maciej Białorudzki (Dominik Rosiak).

Pozostałe wyniki IX kolejki ligi okręgowej: * GKS Pokrzywnica - GKS Strzegowo      0:0 * Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Kryształ Glinojeck 5:2 * Żbik Nasielsk - Korona Szydłowo 4:2 * KS CK Troszyn - Iskra Krasne 2:1 * Tęcza Ojrzeń - Mławianka Mława. W niedzielę zagrają: Narew 1962 Ostrołęka - Wkra Bieżuń.

Aż 17 goli w dwóch meczach okręgówki - PAF za trzy punkty, Sona na zero komentarze opinie