:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Badają broń! - sprawa słynnej kradzieży 3 milionów

śledcze, Badają broń! sprawa słynnej kradzieży milionów - zdjęcie, fotografia

Śledztwo w sprawie kradzieży 3 mln zł z mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku dobiega końca. Płocka prokuratura czeka na opinię badań balistycznych broni, zabezpieczonej u jednej z podejrzewanych osób. Szczegóły tej sprawy nadal nie są przez organy ścigania ujawniane.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec 2016 roku przy ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku. Pokrzywdzone w tej sprawie małżeństwo twierdziło, że skradziono im pieniądze w różnych walutach: złotych, dolarach, euro i funtach brytyjskich - łącznie około 3 mln zł, a także złotą biżuterię. Płońska prokuratura informowała po zdarzeniu, że śladów włamania nie było, przyjęto więc wersję, że sprawcy bądź sprawca weszli za pomocą podrobionego klucza. Pokrzywdzeni zajmowali się produkcją i handlem odzieżą, a obecność tak ogromnej gotówki w domu, według informacji prokuratury, wyjaśniali tym, że prowadzą handel z obywatelami innych państw i gotówka pochodząca z tej działalności była im potrzebna.

Śledztwo przejęła później Prokuratura Okręgowa w Płocku. Podczas postępowania przesłuchano wielu świadków, zgromadzono różne materiały i wykonano już większość czynności. Obecnie prokuratura oczekuje na opinię balistyczną broni, zabezpieczonej u jednej z podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu osób, ale na obecnym etapie nadal nie chce informować o szczegółach.

- Osoby podejrzewane to nie podejrzani i nie mogę o nich informować nawet tylko z użyciem inicjałów - informuje prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska, rzecznik prasowy płockiej prokuratury, dodając, że broń nie służyła do kradzieży a obecnie jest za wcześnie, by mówić o szczegółach sprawy związanej z kradzieżą pieniędzy, co może się zmienić po zakończeniu śledztwa. - Obecnie czekamy tylko na opinię z zakresu balistyki. Jeżeli nie będzie ona zawierała wniosków wskazujących na konieczność wykonywania dalszych czynności procesowych, to prokurator podejmie decyzję końcową jeszcze w lutym 2018 roku.

Katarzyna Olszewska

rys.: Jacek Łukaszewski

Badają broń! - sprawa słynnej kradzieży 3 milionów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się