:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Bartosza sukces kulturystyczny

kulturystyka, Bartosza sukces kulturystyczny - zdjęcie, fotografia

Bartosz Kwaśnik – obecnie mieszkaniec Płońska, w międzynarodowych zawodach kulturystycznych Diamond Cup Warsaw FIWE, w kategorii fitness plażowe mężczyzn 176 cm stanął na trzecim stopniu podium.

Bartek pochodzi z Wyszogrodu, a obecnie jest mieszkańcem Płońska, gdzie mieszka z narzeczoną.  

- Moją pasją od dłuższego czasu jest kulturystyka – opowiada. - Już jako nastolatek podnosiłem ciężary w domowej siłowni, która składała się z prostej ławeczki i kilku hantli. W kolejnych latach stwierdziłem, że czas zacząć trenować na dobrze wyposażonych siłowniach, zacząć swoją ciężką pracę nad poprawą wyglądu swojej sylwetki. To tam zrodziła się myśl o wzięciu udziału w zawodach kulturystycznych rangi ogólnopolskiej i pojawiły się marzenia o wystąpieniu na scenie międzynarodowej.

W 2014 roku Bartek ukończył kurs potwierdzający kwalifikacje zawodowe jako instruktor siłowni – trener personalny a także kurs instruktora sztuk walki – MMA.

- Po ukończeniu kursów podjąłem decyzję o profesjonalnej opiece trenerskiej, aby móc zostać zawodnikiem sportów sylwetkowych – dodaje. - Po roku ciężkich, wyczerpujących, pełnych wyrzeczeń i poświęceń przygotowań, wyraziłem chęć spróbowania swoich sił w zawodach kulturystycznych, jakimi były debiuty kulturystyczne Federacji WFF – WBBF Ostrów Mazowiecka, na których zająłem IV miejsce w kategorii fitness plażowe mężczyzn.

Potem Bartek wziął udział w zawodach Pucharu Polski w Siedlcach, kwalifikując się do ścisłego finału w top 6, a następnie w zawodach kulturystycznych prestiżowej międzynarodowej Federacji IFBB Grand Prix Polski FIWE 2017 w kategorii fitness plażowe atletyczne open, zajmując piąte miejsce spośród 25 zawodników. Kolejnymi zawodami były Kamienna Rzeźba Strzegom w tej samej kategorii z miejscem piątym w finałowym top 6. 

W tym roku na zawodach w Strzegomiu - Kamienna Rzeźba w kategorii fitness plażowe atletyczne, Bartek zajął miejsce szóste.

A 22 września wziął udział w międzynarodowych zawodach Diamond Cup Warsaw FIWE, w kategorii fitness plażowe mężczyzn 176 cm. Rywalizował z  zawodnikami z całego świata.

- Start w zawodach zakończył się dla mnie mega wielkim sukcesem, w który do dziś nie mogę uwierzyć – relacjonuje Bartek. - Stanąłem na deskach międzynarodowej sceny i zająłem wysokie 3 miejsce Top 3 spośród zawodników z takich krajów, jak Malta, Austria i Polska. To dla mnie ogromne osiągnięcie, że tak długo wyczekiwany puchar na międzynarodowych zawodach w końcu trafił w moje ręce. Był to dla mnie ogromnie ważny start, oprócz tego, że uplasowałem się na wysokiej pozycji, to dodatkowo zdobyłem punkty do światowego rankingu w tabeli prestiżowej międzynarodowej federacji IFBB. Co do dalszych planów startów w zawodach, wszystko będzie zależało od kwestii finansowej i zdrowotnej, jest to kosztowny sport. Na pewno nie są to moje ostatnie zawody, mierzę wysoko i mam jasno postawione cele. Chciałbym podziękować wszystkim osobom wspierającym mnie w przygotowaniach, mojej rodzinie, narzeczonej, przyjaciołom i znajomym, trenerowi Tomaszowi Słodkiewiczowi oraz podziękować firmom, które dołożyły swoją małą cegiełkę do tych przygotowań.

Bartek Kwaśnik jest trenerem w płońskim Power Club.

Katarzyna Olszewska; foto: zbiory prywatne

Bartosza sukces kulturystyczny komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się