:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Biało-czerwono w Nowym Mieście

W piękne słoneczne, niedzielne (27 maja) popołudnie, przy fontannie w nowomiejskim rynku, spotkali się mieszkańcy, aby wysłuchać koncertu ku czci Niepodległej.

Mieszkańców powitał wójt Sławomir Zalewski i wspomniał, że to dzięki poświeceniu tamtych pokoleń Polaków, którzy oddali swoje życie i przelali krew za naszą Ojczyznę, możemy teraz żyć w niepodległej wolnej Polsce i dodał, że dla tamtych żołnierzy patriotyzm był przelaniem krwi, oddaniem życia dla umiłowanej matki Ojczyzny, a dziś patriotyzm to pamięć o tamtych wydarzeniach i dbanie o to, żebyśmy nigdy nie utracili niepodległości. Korzystając z okazji przekazał również najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom, które miały swoje święto w dniu poprzedzającym koncert i dzieciom małym i dużym, które będą swoje święto miały już w najbliższy piątek.

Patriotyczny koncert w Nowym Mieście rozpoczął się od występu przedszkolaków z przedszkola „Misia Uszatka” w Nowym Mieście. Młodzi artyści w pięknych biało-czerwonych strojach wyrecytowali wierszyk, zaśpiewali piosenkę, a na koniec zatańczyli.

A potem, w nastrojowy patriotyczny klimat wprowadziły mieszkańców piosenki w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Nowym Mieście. Usłyszeliśmy: „Sen o Warszawie” - w wykonaniu Karoliny Konopy, „Piękna historia” - Natalii Jakubiak, „To nasza ojczyzna” - Julii  Morawskiej, „11 listopada” - Julii Radomskiej, a „Jak długo na Wawelu” zaśpiewała Maja Szwejkowska.

Patriotyczny koncert w Nowym Mieście uświetnił też występ gościa specjalnego - chóru męskiego Oktawian. Chór wywodzi się z chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej, pod dyrekcją Barbary Hijewskiej.

Niespodzianką koncertu było również wypuszczenie przez wójta, w towarzystwie dzieci, biało-czerwonych balonów w niebo. Podczas koncertu grupa wolontariuszy z Zespołu Szkól w Nowym Mieście prowadziła zbiórkę na pomnik Obrońców powiatu płońskiego.

Na zakończenie koncertu wójt Zalewski dziękując za piękny nastrojowy patriotyczny koncert, wspomniał o starych fotografiach jarmarku nowomiejskiego i powiedział: - Jedno z tych zdjęć pokazuje to miejsce z roku 1923, gdzie tu odbywały się uroczystości Konstytucji 3 Maja. I my staramy się wracać do naszej historii, bo jest to naprawdę coś pięknego. Nasi przodkowie przelewali krew za Ojczyznę, wielu oddało za nią życie. To trzeba pamiętać.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Biało-czerwono w Nowym Mieście komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się