:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Bieg Królewski - dla Ewy zebrano 5.500 złotych

W sobotę, 9 czerwca, w Królewie odbył się III Bieg Królewski, impreza nie tylko rekreacyjna ale także charytatywna. Dla 16-letniej Ewy udało się zabrać 5.500 złotych.

W tym roku zbiórka pieniędzy została przeprowadzona na leczenie oraz rehabilitację 16-letniej Ewy Cieślak z Królewa chorej na dziecięce porażenie mózgowe oraz zdiagnozowaną padaczkę lekooporną, która jest konsekwencją porażenia mózgowego. Ewa jest podopieczną Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jońcu oraz należy do Fundacji „Zdążyć z pomocą”. Pomimo choroby jest uśmiechniętą dziewczynką, która jak każde dziecko ma marzenia.

Należy wspomnieć, że Ewa własnoręcznie przygotowała obrazek, który wręczyła wójtowi Markowi Czerniakowskiemu by wisiał w jego gabinecie, a być może za rok będzie wystawiony na licytację dla kolejnej chorej osoby.

Na rozgrzewkę oraz powitanie uczestników wystąpiły grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej w Królewie. Poza biegami na uczestników czekało dużo atrakcji zarówno dla starszych jak i najmłodszych. Były: licytacje, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jońca, zespołu muzycznego ze Szkoły Podstawowej w Królewie, kuchnia polowa z grochówką oraz stoisko kulinarne m.in. z chlebem ze smalcem czy ciastami.

Organizatorem, jak w poprzednich latach jest gmina Joniec, a partnerami: parafia Królewo, OSP Królewo, Stowarzyszenie Kreatywnych Kobiet Na Obcasach w Jońcu, Koło Rencistów i Emerytów z Królewa i Omięcin, Szkoła Podstawowa w Królewie oraz Stowarzyszenie Pozytywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka.

tekst i foto: Marta Olechowicz

WYNIKI BIEGÓW. 2000 m (nordic walking): 1. Ewa Tomczak, 2. Henryk Ciarka, 3. (ex aequo) Patrycja Klimkiewicz, Ola Tobolska. 100 m (bieg na obcasach): 1. Marta Antosik, 2. Anna Łabęda, 3. Szymon Cichocki. 100 m (dla malucha): 1. Daniel Brzeziński, 2. Kacper Piotrowski, 3. Kuba Podgórski. 400 m (klasy I-III): 1. Jakub Mosiądz, 2. Tomasz Tyszka, 3. Miłosz Chonchera. 700 m (klasy IV-VI): 1. Maciej Hojda, 2. Kacper Ziemkiewicz, 3. Mikołaj Domański. 1000 m (gimnazja): 1. Dariusz Romanowicz, 2. (ex aequo) Jakub Domański, Jakub Piliński, 3. (ex aequo) Paulina Pszczółkowska, Aleksandra Łabęda 2000 m: 1. Marcin Tomczak, 2. Dariusz Sarzała, 3. Bartłomiej Sarzała. 4000 m: 1. Paweł Ciarka, 2. Sławomir Dobrowolski, 3. Daniel Grudzicki.

Bieg Królewski - dla Ewy zebrano 5.500 złotych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się