:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 4 marca w Czerwińsku nad Wisłą odbył się trzeci powiatowy Bieg Żołnierzy Wyklętych.
Biegi w dwóch poprzednich latach odbywały się w Płońsku i organizował je samorząd powiatowy. W tym roku organizację biegu wzięła na siebie gmina Czerwińsk nad Wisłą, a inicjatorami imprezy jest środowisko portalu Płońska Prawica z Arturem Czaplińskim i Robertem Adamskim na czele.
Malownicza trasa nad brzegiem Wisły liczyła pięć kilometrów. W biegu wzięło udział ponad 100 zawodników z całego Mazowsza, ale do Czerwińska przyjechało ponad 200 osób. Biegaczom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.
Bieg uroczyście otworzył wójt gm. Czerwińsk Marcin Gortat, a życzenia dla biegaczy w imieniu ministra Macieja Wąsika, który objął wydarzenie swoim patronatem, przekazał Marcin Kośmider. Konferansjerem imprezy był Artur Czapliński.
W biegu wzięli także udział płońscy Strzelcy, a na dziedzińcu urzędu można było obejrzeć wystawę tablic patriotycznych związanych z historią Polski.
Bieg ukończyli wszyscy zawodnicy. Nie było oficjalnych pomiarów czasu, ponieważ bieg miał charakter symboliczny, ale pierwsza trójka wyglądała następująco: 1. Dominik Mańk, 2. Mariusz Ciećwierz, 3. Piotr Wentykier. (r)
foto: zbiory prywatne


Bieg ku pamięci Żołnierzy Wyklętych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się