:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Blisko 4 tysiące pielgrzymów w Smardzewie

W sobotę, 7 października, do Sanktuarium w Smardzewie przybyło blisko 4 tysiące wiernych, aby wziąć udział w V Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca.

Główną intencją spotkania wiernych była modlitwa za rodziny, o którą prosił podczas pielgrzymki w Dublinie papież Franciszek.

Uroczystości w Smardzewie rozpoczęły się świadectwem Doroty Łosiewicz, dziennikarki prasowej i telewizyjnej, która przyjechała ze swoją książką „Życie jest cudem”, a następnie została odprawiona msza polowa, której przewodniczył biskup płocki Piotr Libera.

Po przerwie na posiłek pielgrzymi wzięli udział w modlitwie różańcowej, której przewodniczył ks. Michał Fordubiński i młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży diecezji płockiej.

W tegorocznej pielgrzymce do Matki Bożej Smardzewskiej wzięło udział około 4 tys. wiernych. Oprawę muzyczną  uroczystej mszy zapewnił chór Belcanto z parafii Joniec. Pielgrzymkę współorganizował proboszcz parafii w Smardzewie ks. kanonik Henryk Dymek. Pielgrzymi na pamiątkę otrzymali obrazki z modlitwą do Matki Bożej Smardzewskiej pochodzącą z 1902 roku oraz foldery o parafii z zaproszeniem na przyszłoroczną koronację obrazu.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Blisko 4 tysiące pielgrzymów w Smardzewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się