25°C bezchmurnie

Brawo - powalczyli z czwartoligowcem

W Sochocinie miejscowa Wkra podejmowała swoją imienniczkę z Żuromina. Rywale to najlepszy zespół okręgówki i w następnym sezonie zagrają w IV lidze. Gospodarze, choć już wysoko przegrywali, podjęli walkę i byli bliscy sprawienia niespodzianki.

Faworyzowani rywale już do przerwy prowadzili 3:0 i wydawało się, że ten pojedynek może się skończyć wysoką porażką gospodarzy. Po zmianie stron jednak, ambicja i zaangażowanie zawodników z Sochocina oraz rozluźnienie wynikiem w szeregach przyjezdnych dały kibicom wiele emocji, a wynik ważył się do ostatnich minut.

A szczególnie ciekawe były ostatnie fragmenty tej potyczki. Najpierw 76 minucie piłkę w siatce umieścił Rafał Kosewski, a w 81 minucie – po trafieniu Damiana Mielczarka, goście prowadzili już tylko jednym golem. Gospodarze mieli jeszcze okazje, by wyrównać, ale niestety to goście – w 87 minucie – wykorzystali nieporozumienie w defensywie sochocinian i zdobyli czwartego gola. W doliczonym już czasie gry Sebastian Jadczak zdobył bramkę kontaktową, jednak na walkę o wyrównanie zabrakło już czasu.

Wkra Sochocin – Wkra Żuromin 3:4 (0:3)

bramki: Kosewski (76), Mielczarek (81), Jadczak (90).

Wkra: Łukasz Aniserowicz – Damian Sepczyński, Robert Niepytalski (65, Sebastian Jadczak), Radosław Jakubiak, Mateusz Pałka, Damian Mielczarek, Rafał Gołębiewski (56, Piotr Karpiński), Dawid Nawrocki, Artur Matla (60, Patryk Giranowski), Hubert Kozłowski, Mateusz Żulewski (65, Rafał Kosewski).

Pozostałe wyniki XXIX kolejki (9-10.06.): * Iskra Krasne - GKS Strzegowo 5:2 * KS CK Troszyn - Korona Szydłowo 1:1 * Makowianka Maków Maz. - Mazowsze Jednorożec 3:0 * Tęcza Ojrzeń - Ostrovia Ostrów Maz. 1:1 * Orzyc Chorzele - Wieczfnianka Wieczfnia 3:2 * Żbik Nasielsk - Nadnarwianka Pułtusk 4:2 * Sona Nowe Miasto - Wkra Bieżuń 3:0 (walkower - goście nie przyjechali na mecz).

tekst i foto: Łukasz Majkowski