9°C bezchmurnie

Brąz Gorczyńskiej na mistrzostwach Polski w chodzie

lekkoatletyka, Brąz Gorczyńskiej mistrzostwach Polski chodzie - zdjęcie, fotografia

To był udany weekend lekkoatletów MKS Durasan Płońsk.

W sobotę, 25 sierpnia, w Gdańsku odbyły się mistrzostwa Polski w chodzie na 20 kilometrów w kategorii U-20 i U-23. Znakomicie spisała się na nich juniorka  MKS Durasan Płońsk, Marta Gorczyńska. Podopieczna Andrzeja Chylińskiego zdobyła brązowy medal uzyskując czas 2.18.41, który jest nowym rekordem klubu.

W Toruniu natomiast odbył się memoriał Grzegorza Duneckiego, w którym wystąpiło 10 reprezentantów Polski z mistrzostw Europy w Berlinie. Podczas tych zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Durasan Płońsk, z grupy trenera Zbigniewa Majewskiego.

Damian Trzaska wygrał główną konkurencję memoriałową w kategorii  U-20 – trójbój sprinterski, który składał się z biegów na 60 metrów (7.19), 100 metrów (11.19) i 200 metrów (22.52).

Drugie zwycięstwo dla MKS Durasan Płońsk odniosła Julia Chodkowska, odnosząc zdecydowane zwycięstwo w biegu memoriałowym dla dzieci (rocznik 2005 i młodsi) na dystansie 600 metrów.                                                                                          W kategorii młodzików U-16 i juniorów młodszych U-18 miejsca na podium wywalczyła jeszcze trójka zawodników:  Julia Kwasiborska - drugie miejsce w biegu na 100 m (13.25) i trzecie w biegu na 200 m (27.37); Maria Olszewska - trzecie miejsce w skoku w dal (4.79) i Adam Kacprzak – trzecie miejsce w skoku w dal (6.02).

Bardzo ambitnie pobiegł również młodzik Kamil Błaszczyk, który w biegu na 600 metrów, pomimo przewrócenia się na 30 m przed metą, zajął czwarte miejsce z czasem 1.36. 97. W skoku w dal juniorek szóste miejsce (z wynikiem 4.61) zajęła Maria Krystkiewicz.