20°C pochmurno z przejaśnieniami

Brąz Jerzego Michalaka i miejsca na podium w biegu im. Kusocińskiego

Znakomity weekend mają za sobą zawodnicy Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego w Płońsku.

Jerzy Michalak, zawodnik KB im. P. Sękowskiego, został brązowym medalistą mistrzostw Polski amatorów na 1 milę (1609,34 m) w kategorii wiekowej 60+.

Mistrzostwa pod patronatem PZLA odbyły się w niedzielę, 10 czerwca, na stadionie AWF w Warszawie. Wzięło w nich udział 468 zawodniczek i zawodników, a rywalizacja przebiegła w 19 seriach biegowych, gdzie w każdej rywalizowało ponad 20 osób. Znakomity występ zanotował Jerzy Michalak, który ukończył bieg w czasie 7.59,6, co dało mu brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.

Marta Michalak przebiegła dystans w czasie 7.04, ale nie osiągnęła znaczącego sukcesu.

- Bieg dla mnie okazał się bardzo przyjemny i dość lekki – relacjonuje Marta Michalak - choć mam duży niedosyt, bo pobiegłam zachowawczo i chyba zbyt mało ryzykownie. Czułam moc w nogach i tego nie wykorzystałam, ale jestem bogatsza o kolejne biegowe i mentalne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje. A tata - czad! Został brązowym medalistą i super było go oklaskiwać - aż łezka się w oku kręciła. Oprócz fajnego biegania można było spotkać, porozmawiać z wieloma sportowcami, dziennikarzami znanymi często z pierwszych stron gazet i telewizji.

Również 10 czerwca w „Legionowskiej Dysze” wystartował Marcin Kłoszewski. 10 kilometrów przebiegł w czasie 42.13 i zajął 38 miejsce w stawce blisko 400 zawodników.

A dzień wcześniej - w sobotę, 9 czerwca, czworo zawodników Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego wystąpiło w trzydziestym biegu im. Janusza Kusocińskiego w Ożarowie Mazowieckim.

Dziesięciokilometrowa trasa – z powodu bardzo upalnej pogody - była bardzo wymagająca. Znakomicie w takich warunkach spisał się Marek Dzięgielewski, który z bardzo dobrym czasem (35.11) minął metę jako trzeci i najlepszy z Polaków - przed nim było tylko dwóch zawodników z Ukrainy.

Pozostali zawodnicy płońskiego klubu także zaliczyli bardzo dobre występy, stając na podium w swoich kategoriach. Na najwyższym stopniu podium stanął Andrzej Świercz (43.02 – 24 miejsce w open), drugi w swojej kategorii był Jan Opałka (47.11 – 47 w open), a Małgorzata Dzięgielewska trzecia (1.00.02 – 120 miejsce w open). (ak)

Brąz Jerzego Michalaka i miejsca na podium w biegu im. Kusocińskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się