:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Ciąg dalszy sprawy likwidacji PKS - dworzec na sprzedaż!

gospodarka, Ciąg dalszy sprawy likwidacji dworzec sprzedaż! - zdjęcie, fotografia

Dworzec PKS w Płońsku jest przeznaczony na sprzedaż. Spółka Mobilis, będąca właścicielem tej nieruchomości, szuka właśnie chętnego na jego zakup. Wracamy do sprawy likwidacji ciechanowskiego PKS, którego oddziałem jest PKS w Płońsku.

Przypomnijmy, że we wtorek, 6 marca spółka Mobilis Group, będąca właścicielem ciechanowskiego PKS, poinformowała o likwidacji tego przedsiębiorstwa. Autobusy PKS mają jeździć tylko do końca czerwca (PKS Płońsk jest oddziałem ciechanowskiej spółki). Decyzja ta jest argumentowana trudną sytuacją rynkową i malejącą liczbą pasażerów

Samorządowcy szukają rozwiązania, bo problem jest ogromny, chociażby dlatego, że z transportu PKS korzysta młodzież dojeżdżająca do szkół.

Zwróciliśmy się z pytaniami do spółki Mobilis. Z odpowiedzi, udzielonych przez likwidatorów PKS w Ciechanowie wynika, że w związku z uchwałą likwidacyjną zostanie rozpoczęta procedura zwolnień grupowych pracowników, w której to procedurze będą uczestniczyć związki zawodowe. Spółka zatrudnia około 140 osób, 70 proc. to kierowcy.

- Planem spółki jest rozwiązanie umów o pracę ze skutkiem dopiero na koniec czerwca 2018 r., przy czym ostateczny kształt ustaleń w powyższym zakresie będzie zależny od przebiegu procedury zwolnień grupowych, w tym w szczególności od wypracowanego wspólnego stanowiska ze związkami zawodowymi. W zależności od stażu pracy w spółce zostaną wypłacone pracownikom odprawy wynikające z obowiązujących przepisów prawa pracy – poinformowali likwidatorzy.

Po 30 czerwca spółka nie będzie prowadzić na naszym terenie działalności przewozu osób. Obecnie obsługuje ok. 120 kursów w dni robocze.

A co płońskim dworcem PKS?

- Teren dworca PKS należy do spółki Mobilis. Jest on przeznaczony na sprzedaż. Obecnie poszukujemy inwestora, który byłby zainteresowany jego zakupem – poinformowali likwidatorzy PKS w Ciechanowie.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Ciąg dalszy sprawy likwidacji PKS - dworzec na sprzedaż! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się