20°C pochmurno z przejaśnieniami

Derbowa dominacja baboszewianek

Duże emocje towarzyszyły derbowemu pojedynkowi w mazowieckiej trzeciej lidze kobiet. W Baboszewie Orlęta podejmowały DAF Płońsk i wygrały pewnie 4:0.

Bez wątpienia drużyną lepszą był zespół gospodarzy. Zawodniczki Orląt od początku opanowały sytuację na boisku lecz na bramkę czekały do 29 minuty, kiedy podanie Sylwii Trybańskiej wykorzystała Izabela Kuligowska. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron znów do ataku przystąpiły baboszewianki, i w przeciągu dziesięciu minut doprowadziły do rezultatu 3:0. Najpierw w 48 minucie piłkę w siatce umieściła Ewa Paszyńska, a dwie minuty później Gabrielę Ambroziak pokonała Klaudia Adamska. Ostatnie słowo należało także do zawodniczek Orląt, a wynik, na 4:0, ustaliła Dominika Skolimowska.

Orlęta Baboszewo – DAF Płońsk 4:0 (1:0)

bramki: Kuligowska (29, asysta Trybańska), Trybańska (48, asysta Paszyńska ), Adamska (50, akcja indywidualna), Skolimowska (70, asysta Sokołowska).

Orlęta: Wiktoria Ciska – Ewa Paszyńska, Dominika Skolimowska, Karolina Ciska, Magdalena Sulkowska, Sylwia Trybańska (60, Daria Piskorska), Natalia Mak, Klaudia Adamska (52, Sylwia Sokołowska), Dominika Rybacka, Izabela Kuligowska (59, Natalia Mossakowska), Oliwia Ciska (70, Weronika Zagórska).

DAF: Gabriela Ambroziak – Natalia Jeziak, Milena Jeziak, Sylwia Waśniewska, Oliwia Waśniewska, Julia Unierzyska (60, Marcelina Wronka), Alicja Unierzyska (55, Monika Kowalak), Kamila Lewandowska (41, Joanna Rosiak), Martyna Sobczyńska, Patrycja Wolska, Aleksandra Cendrowska.