7°C słabe opady deszczu

Derbowe starcie dla płońszczanek

Za nami najbardziej emocjonujący mecz rundy jesiennej w rozgrywkach kobiet. W niedzielnym derbowym starciu DAF Płońsk 2:0 wygrał z Orlętami Baboszewo.

W niedzielne przedpołudnie rozpoczęło się derbowe spotkanie mazowieckiej trzeciej ligi kobiet DAF Płońsk - Orlęta Baboszewo. Lekkimi faworytkami były baboszewianki, które pewnie wygrały derbowe starcie wiosną. Wiadomo jednak, że przed spotkaniami derbowymi z pewnością nie można ferować wyroków. Niedzielny mecz tylko w pełni potwierdził tę piłkarską prawdę.

Tym razem cieszyły się płońszczanki, które zdobyły dwa gole. Pierwszy padł w 27 minucie, kiedy ładną indywidualną akcję Sylwia Waśniewska zakończyła uderzeniem z ostrego kąta. Piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką, a skuteczną dobitką głową popisała się Kinga Laszczka. Ostatecznie rozstrzygnięcie nastąpiło w 72 minucie, kiedy swoimi umiejętnościami popisała się Martyna Sobczyńska - w polu karnym ograła kilka zawodniczek i ustaliła wynik spotkania na 2:0.

7.10. DAF Płońsk – Orlęta Baboszewo 2:0 (1:0)

bramki: Laszczka (27, asysta S. Waśniewska), Sobczyńska (72, asysta A. Unierzyska).

DAF: Daria Kępczyńska – Joanna Rosiak, Oliwia Waśniewska, Patrycja Wolska, Julia Unierzyska, Sylwia Waśniewska, Milena Jeziak, Alicja Unierzyska (76, Natalia Majewska), Kinga Laszczka, Kamila Lewandowska (67, Aleksandra Cendrowska), Martyna Sobczyńska.

Orlęta: Wiktoria Ciska – Ewa Paszyńska, Dominika Skolimowska, Karolina Ciska, Ewelina Chyczewska (71, Hanna Michalak), Adriana Jóźwik (41, Alicja Madejska), Natalia Mak, Aleksandra Możdżonek (71, Julia Tułodziecka), Dominika Rybacka, Klaudia Adamska, Izabela Kuligowska.

Wyniki pozostałych meczów VI kolejki III ligi: * Jantar Ostrołęka - Królewscy Płock 2:1 * WAP Warszawa - Ostrovia Ostrów Maz. 1:1 * Mazovia Grodzisk Maz. - Zamłynie Radom (przełożony).