:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Diety radnych, sołtysów i pensja wójta w górę

samorząd, Diety radnych sołtysów pensja wójta górę - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 31/05/2019 13:30

W piątek, 31 maja rada gminy Baboszewo zdecydowała o podwyżce swoich diet i diet sołtysów. Podniosła również wynagrodzenie wójta.

Zgodnie z piątkową decyzją rady, wójt Bogdan Pietruszewski będzie zarabiał 10.180 zł brutto. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku  wójtowi ustalono pensję w kwocie 8.620 zł brutto. Radni podjęli uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

Rada zdecydowała również o podniesieniu swoich diet. Przewodniczący rady będzie otrzymywał miesięczny ryczałt w kwocie 1.200 zł - dotychczas ryczałt ten wynosił 900 zł. Radnym za udział w sesji i w komisji przysługiwać będzie 300 zł za posiedzenie - dotychczas było to 200 zł. W przypadku, gdy posiedzenie komisji i sesji odbywa się w tym samym dniu, radnemu przysługuje jedna dieta. Diety radnych nie były zmieniane od 2011 roku. W przypadku głosowania nad dietami - 13 radnych głosowało za, 1 osoba wstrzymała się od głosu, a 1 była przeciwna.

Podobnie, jak w przypadku ustalania wynagrodzenia wójta, tak i diet radnych dyskusji na sesji nie było. Przewodniczący rady Sławomir Goszczycki mówił, że burzliwie dyskutowano na posiedzeniach komisji, pojawił się również argument, że radni uczestniczą w życiu gminy i wspierają finansowo różne akcje.

Rada w głosowaniu - przy 1 głosie wstrzymującym, zdecydowała również, że zryczałtowana miesięczna dieta dla sołtysów będzie wynosiła 200 zł - dotychczas była to ustalona w 2015 roku kwota 150 zł.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Reklama

Diety radnych, sołtysów i pensja wójta w górę komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 16:34:21

    Pożal się Boże...

  • Grzesiek - niezalogowany 2019-05-31 16:58:39

    No proszę, a poprzedniemu wójtowi obcięto pensje o połowę w celu oszczędności, cud!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 19:42:17

    Żal tyłki ściska?. Ludzie zajmijcie się czymś pożytecznym a nie tylko pisaniem głupot i podjudzaniem. A co do poprzedniego wójta....On i tak swoje nabrał, żeby nie powiedzieć inaczej

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 20:08:14

    Znaczy „na bogato” :) w gminie ...

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-05-31 20:43:58

    A cóż to efektywnego zrobili radni i wójt, że aż diety i wynagrodzenie trzeba było podnieść? Chyba więcej pierdzą w stołek!

  • Gość - niezalogowany 2019-05-31 23:11:33

    Super sobie podwyższyli diety i pensje wójtówi który ludzi ma gdzieś i cały czas oszukuje a na drogi gmine nie ma porażka wójt i obecna rada

  • Gośćmmm - niezalogowany 2019-06-01 05:12:38

    Sobie podwyzki ludziom tez podwyżki za śmieci drogi gmine dziurawe rowy zarosniete a mialo byc eldorado a jest syw

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 07:39:45

    Co ty piszesz o drogach wójt stwierdził że ma pod stałym monitoringiem i są w dobrym stanie poco kasę wywalać w błoto lepiej się zabezpieczyć i dom seniora zrobić a śmieszny kierownik niewie od czego zacząć i jak to zrobić w jednej miejscowości jak zrobili drogie to pożal się firmy drogowe nie mają z nimi szans tacy utalentowane kierownictwo i wójt w gminie jest zielonego pojęcia nie mają o niczym

  • Baboszewianka - niezalogowany 2019-06-01 07:59:48

    Żenada, pensja "WÓJTA" w górę, dieta"RADNYCH" w górę. Ciekawe, gdzie te oszczędność. Co takiego rabią Pan Wójt i Radni? Nic nie zrobione:pobocza zarośnięte strach aby dziecię mogły jechać rowerem do szkoły, o drogach nie wspomnę. W gminie nic nie zrobione tylko nowe osoby zatrudnione, których stanowiska są zbędne - bo "jeden" Pan wstydzi się wysiąść z samochodu gminnego bo jest kierowcą i przekazać list gminny. Żal patrzeć na tak działającą gminę i podejmujących decyzję Radnych....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 08:11:49

    Odezwali się poplecznicy pana S

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 09:37:22

    Bogdan P podaj się do dymisji za te pieniądze to przyjdzie nowy wójt co bęndzie coś robił a ty co przed wyborami były obiecanki a teraz karzdyodsyłany jest z kwitkiem bo gmina pieniędzy nie ma na to na tamto ale sobie to jest

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 09:43:48

    Ludzie co wy oczekuje o wszystkim się pisze ale _że obecny wójt gminy baboszewo na dzień dobry ma 5 spraw sądowych to jest cisza tak jak by się nic nie stało a miał być takim wzorem śmiech na sali

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 10:11:04

    Co za debile i analfabeci tu się wymadrzaja, najpierw się naucz jeden z drugim pisać poprawnie po polsku i dopiero się udzielaj

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 10:26:13

    Pan Sobecki to był królem gminy no nie:))))). Szkoda, że odszedł bo by jeszcze trochę się dorobił biedny:(((. Przecież tyle dobrego małolat zrobił......

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 10:29:08

    Komentujacym radzę przeglądanie ofert pracy a nie pseldointelektualne pocenie się na forum

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 10:58:14

    Przecież to ta sama rada co za kadencji Pana S więc o co Wam chodzi?.Teraz nie pasuje bo inny Wójt???.No tak bo to nie Sobecki:))))

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 11:00:57

    " baboszewianka" gdzie się uczyłaś polskiego?.. chyba w Warszawie?:)))))

  • Baboszewianka - niezalogowany 2019-06-01 20:49:57

    Głosowanie i wybór jest tajny w wyborach jednak ustawianie wszystkiego na kilka dni przed- na posiedzeniu to hańba. Zwłaszcza dla kogoś kto obiecywał zamiany na lepsze. A tu "lepsze" widać u niego na kącie. Porównanie Sobecki 3500 a Pietruszewski 10.000 po w ciągu pół roku dwie podwyżki. Ustawka GMINNA. A na wydanie dokumentu czeka się tydzień. W żadnej gminie nie ma takiego cyrku jak u Pietruszewskiego i samowolki.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-01 22:41:32

    Jeszcze nic nie zrobili, niczego nie osiągnęli a już zwiększają diety o 50 % - Takich radnych wybrała nasza społeczność ; usta pełne frazesów a liczy się tylko kasa i własne interesy.

  • Były radny - niezalogowany 2019-06-02 08:37:14

    A niby jakie to akcje wspierają finansowo nasi radni ? Tak są zapracowani że nie wiedzą że jest w Baboszewie Grób Nieznanego Żołmierza z 1920 i wygląda w opłakanym stanie. !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-02 10:02:17

    Były radny, chyba sam jesteś w opłakanym stanie:))))

  • Gość - niezalogowany 2019-06-02 10:17:10

    Ludzie kto Was ortografii uczył?. Bęndzie, karzdy ?. Wstyd i wiocha!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-06-03 22:36:42

    Dobre☺Sobie dali a za śmieci z 9 zł na 13 zł. szkoda słów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodajesz jako: |