:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Dlaczego zasypano przepusty?

interwencje, Dlaczego zasypano przepusty - zdjęcie, fotografia

Czytelnicy pytają, dlaczego w przypadku niektórych zjazdów z przebudowanych powiatowych dróg zasypano przepusty. Płońskie starostwo odpowiada, że rowy zaprojektowano jako odparowujące…

A chodzi o przebudowane powiatowe drogi: Wierzbica Szlachecka – Starczewo – Arcelin oraz Szymaki – Smardzewo – Sochocin Kolonia. Poza zjazdami do posesji, w zjazdach na pola nie ma przepustów, a rowy zostały zasypane.

- Jak woda odpłynie, skoro przepustów brak? - pytają czytelnicy.

Zadaliśmy to pytanie płońskiemu starostwu. A odpowiedź brzmi następująco:

- „Rowy przy drogach zostały zaprojektowane jako odparowujące. Zgodnie z przeliczaną zlewnią projektant w jednych zaprojektował przepusty a przy innych nie, a zbędne rowy przydrożne zostały zasypane. Rowy przydrożne służą wyłącznie odprowadzeniu wód z pasa drogowego, odwodnienia korpusu drogi nie pełnią zaś roli rowów melioracyjnych”.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Dlaczego zasypano przepusty? komentarze opinie

  • gość 2018-07-12 23:19:19

    Stanowisko Starostwa nie porusza jednej kwestii. Mianowicie przy analizie należy również uwzględnić oddziaływanie inwestycji na sąsiednie działki. Wykonane prace nie powinny mieć negatywnego wpływu i zmieniać stosunki wodne.

Dodajesz jako: Zaloguj się