:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Dożynkowa niedziela w Baboszewie

„Polska Niepodległa w kulturze wsi i narodu" – takie było hasło przewodnie parafialno-gminnych dożynek w Baboszewie, które odbyły się w niedzielę, 23 września.

Uroczystość rozpoczęła się mszą w baboszewskim kościele, a następnie procesja ze starannie wykonanymi wieńcami dotarła na baboszewskie błonia.

Po występie Orkiestry Dętej z Sochocina, która zaprezentowała utwory patriotyczne, rozbrzmiała również „Rota", którą zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca „Wisła". Tegoroczni dożynkowi starostowie Anna i Przemysław Długoszewscy przekazali gospodarzom dożynek - wójtowi Tomaszowi Sobeckiemu oraz proboszczowi ks. Stanisławowi Gutowskiemu chleb, który został podzielony, aby poczęstować zaproszonych gości.

Po okolicznościowych wystąpieniach wręczono odznaczenia dla osób zasłużonych dla rolnictwa, o które wystąpił do ministra rolnictwa samorząd gminny Baboszewo. Otrzymali je: Franciszek Jerzy Bańkowski, Piotr Barciński, Jerzy Cichewicz, Tadeusz Józef Cichocki, Jarosław Dobrzyński, Andrzej Felczak, Adam Andrzej Jakubowski, Józef Leśniewski, Andrzej Lipiński, Edward Jerzy Nowakowski, Stanisław Nowakowski, Grzegorz Pawlak, Aleksander Jacek Piotrowski, Andrzej Przetacki.

Po części oficjalnej odbył się koncert scholi „Perełki" oraz „Wesołe nutki”, a na scenie zaprezentowały się również przedszkolaki, dzieci oraz młodzież ze szkół z terenu gminy Baboszewo.

Atrakcją były kolorowe stoły dożynkowe przygotowane przez sołectwa, z których wybrano trzy najbardziej pomysłowe. Nagrodzono: Zbyszyno, Wolę Dłużniewską i Baboszewo.

Były też stoiska, m.in. Akademii Dobra z pyszną grochówką czy Muzeum Historii Ziemi Ciechanowskiej z ciekawymi eksponatami, a na stoisku Urzędu Gminy Baboszewo zbierano zgłoszenia do udziału w Spartakiadzie Sołectw.

A na koniec publiczność, w rytmach disco polo, zabawiał zespół Woow oraz gwiazda wieczoru - zespół Bayera.

tekst i foto: Marta Olechowicz

Dożynkowa niedziela w Baboszewie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się