:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C bezchmurnie

Drożej za śmieci w Raciążu

samorząd, Drożej śmieci Raciążu - zdjęcie, fotografia

W ogłoszonym przez miasto Raciąż przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez dotychczasowego wykonawcę. Wyższa od tej ubiegłorocznej.

Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 724 tys. zł – są to środki planowane w budżecie, a pochodzące z opłat wnoszonych przez mieszkańców.  

Ofertę złożyła tylko jedna firma, dotychczasowy wykonawca – Remondis z Płocka – w kwocie 781.762 zł (za okres od 1 lipca br. do końca czerwca 2019).

Jak informuje burmistrz Raciąża, Mariusz Godlewski, powyższa oferta jest wyższa od ubiegłorocznej o ponad 30 tys. zł. Burmistrz dodaje, że jest to problem, bo koszty co roku wzrastają, nie wszyscy za śmieci płacą, a miasto według przepisów nie może dokładać do śmieciowego systemu.

Miasto zamierza rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z dotychczasowym wykonawcą. (ko)

foto: archiwum

Drożej za śmieci w Raciążu komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-06-06 17:20:31

    Szanowny Panie Burmistrzu !!!!! Jeżeli miasto nie może dokładać do śmieciowego systemu to tzn. że za tych niepłacących muszą zapłacić ci którzy faktycznie sumiennie płacą ?????. Czy to prawda????. Co Pan zrobił żeby wszyscy płacili ????

  • Gość - niezalogowany 2018-06-08 09:57:17

    Panie Burmistrzu bardzo dobre pytanie kto płaci za tych co nie płacą za śmieci?

Dodajesz jako: Zaloguj się