Dwa zwycięstwa (Orlęta, Gumino) i porażka (Gladiator) w B klasie

07/10/2018 17:48
piłka nożna, zwycięstwa (Orlęta Gumino) porażka (Gladiator) klasie - zdjęcie, fotografia

Weekend w rozgrywkach B klasy obył się bez niespodzianek. Wygrały Orlęta i Gumino, a Gladiator nie dał rady wyżej notowanemu Gryfowi.

Pierwsi na boisko – bo w sobotę – wybiegli zawodnicy Gladiatora. Słoszewianie wybrali się na trudny wyjazdowy mecz z Gryfem Kownaty Żędowe. Rywal znajdował się przed tym spotkaniem na czwartym miejscu w tabeli, a w poprzedniej kolejce był autorem dużej niespodzianki, pokonując ówczesnego wicelidera - GKS Gumino. Tradycyjnie w tym sezonie największą wadą słoszewian jest skuteczność, i tak też było w sobotę w Kownatach. Gladiator ponownie zawodził w finalnych momentach ofensywnych akcji, a zupełnie tego problemu nie mieli gracze Gryfa. Gospodarze byli skuteczni i pewnie wygrali 4:0.

W niedzielne przedpołudnie na boisko wybiegli zawodnicy GKS Gumino. Zagrali z drugą drużyną żuromińskiej Wkry i chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw. Rywal znajdujący się w dolnej części tabeli, niespodziewanie, okazał się trudnym przeciwnikiem. Już do przerwy było zaskakujące 0:0, a kiedy w 55 minucie żurominianie wyszli na prowadzenie zapachniało sensacją. Gumino jednak zdołało się przed takim scenariuszem obronić. W 64 minucie, po podaniu Macieja Gołaszewskiego, wyrównał Patryk Skórczyński, a decydujący moment spotkania nastąpił na siedem minut przed jego końcem. Zwycięstwo dał gol Adriana Więcława i Gumino wygrało 2:1.

Na zakończenie weekendowych zmagań naszych drużyn w B klasie, Orlęta w Baboszewie zagrały z Olimpem Ciechanów. Kroczące od zwycięstwa do zwycięstwa Orlęta, z dużo niżej notowanym rywalem, po raz kolejny zagrały broniąc fotelu lidera. I to się w pełni udało. Na prowadzenie gospodarze wyszli już w 11 minucie, kiedy do siatki – po rykoszecie – z dystansu trafił kapitan Sebastian Mak. Potem jednak było trochę dziwnie, niby przewaga baboszewian, ale niewiele z niej wynikało. Przerwa na lidera podziałała mobilizująco, bo już dwie minuty po zmianie stron podanie Sebastiana Maka na drugiego gola zamienił Kamil Gajewski i wydawało się, że teraz będzie już łatwo. W 63 minucie jednak goście niespodziewanie zdobyli kontaktowego gola i zapachniało nerwowością. Rozwiała ją jednak w 72 minucie akcja Rafała Tyskiego z Piotrem Zjadewiczem, a młody skrzydłowy kolejny raz zdobył bardzo ważną bramkę. Wynik na 4:1 został ustalony w 90 minucie, kiedy podanie weterana Marka Charzyńskiego na gola zamienił drugi z młodych skrzydłowych – Rafał Gwiazda. (ak)

6.10. Gryf Kownaty Żędowe – Gladiator Słoszewo 4:0

Gladiator: Jarosław Sacherski – Ignacy Olszewski (65, Dawid Kopeć), Robert Rutkowski, Robert Dobiasz, Dawid Ziemiński, Tomasz Kaczyński, Kamil Jóźwiak (85, Kamil Bednarski), Mateusz Klimkowski, Patryk Kapczyński (77, Tomasz Wychucki), Mateusz Lewandowski (46, Mariusz Krzemiński), Szymon Pawlak.

7.10. Wkra II Żuromin – GKS Gumino 1:2 (0:0)

bramki: Skórczyński (64, asysta Gołaszewski), Więcław (83, akcja indywidualna).

Gumino: Dawid Kręt – Mateusz Adamiak, Łukasz Garlej, Marcin Grzejda (46, Maciej Gołaszewski), Sebastian Słupecki, Mateusz Jeziak, Andrzej Stanisławski, Marcin Droziński, Adrian Więcław, Emil Wachol, Patryk Skórczyński.

7.10. Orlęta Baboszewo – Olimp Ciechanów 4:1 (1:0)

bramki: Mak (11, asysta Gajewski), Gajewski (47, asysta Mak), Zjadewicz (72, asysta Tyski), Gwiazda (90, asysta Charzyński).

Orlęta: Robert Goszczycki – Adam Senkowski, Łukasz Wiśniewski, Marek Karwowski, Cezary Napiórkowski (80, Łukasz Oleszkowicz), Rafał Tyski, Sebastian Mak (77, Łukasz Skibiński), Mikołaj Obrębski (73, Krystian Obrębski), Patryk Zajączkowski (46, Piotr Zjadewicz), Paweł Bogdański (52, Rafał Gwiazda), Kamil Gajewski (85, Marek Charzyński).

Wyniki pozostałych meczów VII kolejki B klasy: * Żak Szreńsk - Orzyc II Chorzele 1:7 * Opia Opinogóra - Tamka Dzierzgowo 1:0 * Wkra Radzanów – pauza.

Dwa zwycięstwa (Orlęta, Gumino) i porażka (Gladiator) w B klasie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Praca w serwisie technicznym

Praca przy urządzeniach chłodniczych oraz gastronomicznych Możliwe przyuczenie do zawodu oraz uprawnienia Dobre zarobki miła atmosfera Preferowane..