:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C bezchmurnie

Dwie pary małżeńskie z jedną datą ślubu

Artykuły, małżeńskie jedną datą ślubu - zdjęcie, fotografia

Złote gody w Czerwińsku
To bardzo miły, choć zupełnie przypadkowy zbieg okoliczności w gminie Czerwińsk, gdzie w piątek, 1 grudnia swój złoty jubileusz małżeński obchodziły dwie pary, które pobrały się dokładnie tego samego dnia.

Barbara i Stanisław Gmurczykowie oraz Aleksandra i Ryszard Kiełbasińscy wraz z wójtem gminy Marcinem Gortatem, kierownik gminnego Urzędu Stanu Cywilnego Elżbietą Wojnarowską, szefem ciechanowskiej delegatury urzędu wojewódzkiego Krzysztofem Bieńkowskim i wraz z rodzinami obchodzili 50 rocznicę swoich ślubów. Dodajmy - ślubów zawartych w tym samym dniu - 28 października 1967 roku.

Ale to nie jedyna niespodzianka związana z obiema świętującymi parami z gminy Czerwińsk. Pan Stanisław Gmurczyk przez 27 lat piastował funkcję sołtysa w sołectwie Miączyn, a państwo Kiełbasińscy (a właściwie jeszcze rodzice pana Ryszarda) zapoczątkowali w gminie uprawę truskawek, które dziś są w pewnym sensie symbolem tego regionu.

Obie pary przyjęły moc gratulacji i serdecznych życzeń szczęścia na długie kolejne lata wspólnego życia.

Anna Piórkowska

foto: Anna Piórkowska

Barbara i Stanisław Gmurczykowie z Miączyna są rodzicami Jolanty, Elżbiety i Tomasza. Mają sześcioro wnucząt. 


Aleksandra i Ryszard Kiełbasińscy z Goławina są rodzicami Małgorzaty, Mariusza i Jarosława. Mają pięcioro wnucząt. 
Więcej zdjęć w Galerii

Dwie pary małżeńskie z jedną datą ślubu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się