:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Dzięgielewski ponownie mistrzem świata!

na trasach biegowych, Dzięgielewski ponownie mistrzem świata! - zdjęcie, fotografia

Na odbywających się w hiszpańskiej Maladze mistrzostwach świata masters Marek Dzięgielewski – do wcześniej wywalczonych złota, srebra i brązu – dołożył kolejny złoty medal. Zawodnik płońskiego Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego został mistrzem świata w półmaratonie!

Ostatnie dwa starty zawodnika płońskiego Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego na mistrzostwach w Maladze rozpoczął środowy (12 września) występ na 5000 metrów. Dzięgielewski, w stawce 55 zawodników, uzyskał czas 16:42.73, zajmując bardzo dobre piąte miejsce.

A w niedzielę (16 września) nastąpił znakomity start Marka Dzięgielewskiego w półmaratonie. Tak to relacjonuje na klubowym facebooku prezes, Andrzej Świercz.

„W swoim ostatnim starcie Marek nie miał sobie równych w półmaratonie! Warunki dziś nie sprzyjały - upał, parno, duszno. Marek, jak na wytrawnego biegacza przystało, wiedział jak to rozegrać. Od początku był w czołówce, za przeciwników miał m.in. koalicję Hiszpanów. Jeden z nich po 10 km przyspieszył, odskoczył na sporą odległość. Marek nie dał się ponieść emocjom, spokojnie poczekał do 18 km. Zauważył, że prowadzący Hiszpan zaczyna się oglądać. To był znak dla naszego mistrza, że można zaatakować. Na metę Marek wpadł z 38-sekundową przewagą (z czasem 01:16:43). Tak zdobył swoje drugie mistrzostwo świata w Maladze! Co tu jeszcze dodać? Chapeau bas!”

Przypomnijmy, że we wcześniejszych dniach Marek Dzięgielewski trzykrotnie stawał na podium, wywalczając tytuł mistrza świata, wicemistrza świata i jeden brąz.

Wszystko zaczęło się w środę, 5 września, kiedy zawodnik płońskiego Klubu Biegacza im. P. Sękowskiego, znakomicie spisał się w crossie na 8 kilometrów. W dniu urodzin patrona klubu Dzięgielewski zdobył tytuł mistrza świata w tej konkurencji i usłyszał Mazurek Dąbrowskiego.

Ale jak się okazało był to dopiero początek znakomitych mistrzostw w hiszpańskiej Maladze. W piątek 7 września, Marek Dzięgielewski zdobył drugi medal dla Polski. Tym razem był to brąz na 3000 metrów z przeszkodami. A po kolejnych dwóch dniach, trzeci medal (srebrny) przyniósł niedzielny (9 września) bieg uliczny na 10 kilometrów. (ak)

foto: zbiory klubu

Dzięgielewski ponownie mistrzem świata! komentarze opinie

  • gość 2018-09-17 22:31:08

    GRATULUJEMY!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się