Finał B klasy z jednym meczem - Gumino kończy sezon zwycięstwem

piłka nożna, Finał klasy jednym meczem Gumino kończy sezon zwycięstwem - zdjęcie, fotografia
Gazeta plonszczak.pl 09/06/2019 16:09

W ostatniej kolejce zasadniczego sezonu (bo czekają nas jeszcze barażowe mecze o awans) B klasy zagrała tylko jednak nasza drużyna - GKS Gumino 4:2 wygrało z Żakiem Szreńsk.

Baboszewskie Orlęta miały wolny termin, a Gladiator Słoszewo zgarnął trzy punkty za walkower, bowiem Orzyc II Chorzele zrezygnował z rozgrywania meczu.

Ostatni mecz sezonu Gumino - w mocno zmienionym składzie -  rozegrało w niedzielę (9 czerwca) z Żakiem Szreńsk.

Niedzielne strzelanie rozpoczęło się już 6 minucie meczu, kiedy na prowadzenie wyszedł Szreńsk. Dwa kolejne gole padły w końcówce pierwszej części gry. W 42 minucie wyrównał Marcin Droziński, ale po kilkudziesięciu sekundach Żak ponownie objął prowadzenie.

Po zmianie stron Gumino pokazało dużą determinację w dążeniu do zakończenia sezonu wygraną. A co najważniejsze było wreszcie skuteczne. Strzelanie w drugiej części gry rozpoczął minutę po wejściu na boisko Jarosław Marciniak, który wyrównał w 56 minucie. Na prowadzenie drużyna Gumina wyszła cztery minuty później po golu z rzutu wolnego Adriana Więcława, a wynik na 4:2 ustalił już w doliczonym czasie gry ten, który zdobył pierwszą bramkę - Marcin Droziński.

Gumino kończy więc sezon na trzecim miejscu w tabeli, Gladiator Słoszewo - na ósmym.

Ligę wygrała - uzyskując bezpośredni awans do A klasy - Wkra Radzanów.

Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze sprawa walki o awans wicelidera naszej grupy - baboszewskich Orląt, które barażowy dwumecz (16 i 23 czerwca) zagrają z drugą drużyną grupy ostrołęckiej GUKS Krasnosielc. (ak)

9.06. GKS Gumino - Żak Szreńsk 4:2 (1:2)

bramki: Droziński (42, akcja indywidualna), Marciniak (56, asysta Kacyk), Więcław (60, rzut wolny), Droziński (92, asysta Więcław).

Gumino: Igor Sobolewski - Mateusz Adamiak, Łukasz Garlej, Paweł Jabłkowski, Emil Wachol, Adrian Więcław, Jakub Palmowski, Michał Gniazdowski (55, Jarosław Marciniak), Marcin Droziński, Filip Kacyk, Maciej Gołaszewski.

9.06. Orzyc II Chorzele - Gladiator Słoszewo 0:3 (walkower)

Gospodarze odstąpili od rozegrania tego spotkania

Wolny termin - Orlęta Baboszewo

Pozostałe wyniki ostatniej kolejki B klasy: * Opia Opinogóra - walkower za mecz z wycofaną z rozgrywek Wkrą II Żuromin * Wkra Radzanów - Gryf Kownaty Żędowe 6:1 * Olimp Ciechanów - Tamka Dzierzgowo 1:1.

Finał B klasy z jednym meczem - Gumino kończy sezon zwycięstwem komentarze opinie