:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Fundusz, psy i okręgi - sesja w Dzierzążni

samorząd, Fundusz okręgi sesja Dzierzążni - zdjęcie, fotografia

W poniedziałek, 12 marca radni gminy Dzierzążnia podjęli kilka uchwał.

Uchwalili m.in. program opieki nad zwierzętami bezdomnymi, zgodnie z którym odłowione z terenu gminy psy będą umieszczane w schronisku w Niepierkach. W tegorocznym budżecie na realizację programu zabezpieczono 10 tys. zł.

- Nie ma dnia, by ktoś nie zgłosił bezpańskiego psa – komentował wójt Witold Pająk. – Weterynarz jedzie na miejsce, pieska nie ma i tak bawimy się w ciuciubabkę.

Rada zdecydowała również, by w przyszłorocznym budżecie nie wyodrębniać funduszu sołeckiego i podjęła uchwałę w sprawie podziału gminy na okręgi wyborcze – dodajmy, że nie uległy one żadnym zmianom.

Radni wprowadzili również zmiany w tegorocznym budżecie. Zmniejszyli planowane wydatki na przebudowę dróg, co wynika z poprzetargowych oszczędności: Pomianowo – Dzierki, Korytowo – Kucice – łącznie około  110 tys. zł. Przetarg na te drogi wygrała firma Wapnopol z Glinojecka – przebudowa pierwszej drogi będzie kosztowała blisko 453 tys. zł, drugiej ponad 604 tys. zł

Zmniejszono również wydatki na drogę Nowe Gumino – Kucice – o 50 tys. zł, a zwiększono na drogę w Kucicach – o 25 tys. zł. Taką samą kwotę przeznaczono na opracowanie dokumentacji technicznej w Sarnowie Góry, 5 tys. zł przeznaczono na urządzenie siłowni i placu zabaw przy świetlicy w Dzierzążni, 150 tys. zł – o czym już informowaliśmy, zaplanowano na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu krajowej dziesiątki z drogą powiatową w Dzierzążni.

Rada przeznaczyła 20 tys. zł na remont i wyposażenie strażnicy OSP w Nowym Sarnowie i zdecydowała o udzieleniu długoterminowej pożyczki dla OSP Podmarszczyn – ponad 80 tys. zł na przebudowę świetlicy w tej miejscowości. Zadanie ma być realizowane z unijnym dofinansowaniem.

Wójt Pająk podczas sesji mówił, że zburzono resztki budynku w Cuminie, materiał w ten sposób pozyskany zostanie przeznaczony na poprawę stanu dróg.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Fundusz, psy i okręgi - sesja w Dzierzążni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się