:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C umiarkowane opady deszczu

Gala czwórki na 40-lecie

W czwartek, 27 września, w sali kina swoje 40. urodziny świętowała Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Płońsku.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci dyrekcji, nauczycieli, uczniów, absolwentów, emerytów, rodziców i pracowników szkoły. Na urodziny przybyło wielu gości: przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Płońsk, duchowni, dyrektorzy szkół podstawowych i średnich, przedstawiciele placówek oświatowych, kultury i sportu, kuratorium, bibliotek, komitetu rodzicielskiego i rady rodziców szkoły, sponsorzy, rodzice, pracownicy szkoły.

Uroczystość połączyła kilka pokoleń, a to za sprawą refleksyjnego programu artystycznego. Na scenie wystąpili nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły. To była sentymentalna podróż wehikułem czasu, a mottem przewodnim były słowa „Lubię wracać tam gdzie byłem”. Podróż pełna wzruszeń i odkryć, która trwała od 1978 roku aż po najnowsze dzieje.

W tę sentymentalną podróż zabrali zgromadzonych gości: chór Szkoły Podstawowej nr 4 (uczniowie klas IV, V, VII) oraz uczniowie Zuzanna Grzelecka, Kacper Lipski, Amelia Wróblewska, Amelia Kunkowska, Krzysztof Adamski, Małgorzata Dul, Zuzanna Lewandowska, Bartłomiej Kapela. Gościnnie wystąpili absolwenci szkoły: Anna Kopycka, Aleksandra Walczak, Aleksandra Sienkiewicz, Alicja Krajewska i Kryspin Dawidko pod kierunkiem i opieką artystyczną Igi Wierzejskiej, Ewy Wierzbickiej, Marzeny Kunickiej, Barbary Górnickiej, Andrzeja Raćkowskiego, Iwony Kopeckiej- Żelasko oraz Mateusza Kacprowskiego.  

Wspomnieniom nie było końca. Jak pisał Tadeusz Kotarbiński „Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości”. To świadectwo, że mury szkoły żyją, bo jest w niej kolejne nowe pokolenie, ale i dlatego, że jest w pamięci wielu ludzi, w sercach których żyje szkoła sprzed 40 lat.

O swoich latach spędzonych w szkole opowiadały: pierwsza z absolwentek Szkoły Podstawowej nr 4 Ludmiła Grzelak oraz zastępca dyrektora szkoły Bożena Rosiak.

- Szkoła jest świadkiem historii pisanej przez nas wszystkich, uczniów, nauczycieli, pracowników administracji, obsługi , a także przyjaciół i rodziców – mówiła dyrektor szkoły Marzena Jóźwiak. - Każdy zostawił tu cząstkę swojego życia. W murach tejże na zawsze zostawiliśmy ślad po naszych radościach, smutkach, nadziejach i marzeniach. Zostawiliśmy swój uśmiech i gniew, radość sukcesu i smutek po porażce. Zostawiliśmy cząstkę siebie.  Dlatego jubileusz 40-lecia szkoły nie tylko przywołuje przepiękne wspomnienia minionych lat szkolnych, ale skłania także ku refleksji nad mijającym czasem. Pragnę wyrazić uznanie dla wysiłku i pracy dyrektorów i nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy przez wiele lat tworzyli historię i  tradycję szkoły. Prowadzili nas do sukcesów, wychowywali, wpajali właściwe wartości, wpływali na rozwój szkoły i jej pozytywny wizerunek. I wysoko postawili poprzeczkę, nam, następnym pokoleniom nauczycieli.

40 lat szkoły w pigułce. Od 1978/79 Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego, od 1999/2000 Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II a od 2017/18 Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II. W ciągu tych 40 lat szkoła miała wielu nauczycieli i dyrektorów pracujących z pasją, uczniów osiągających sukcesy sportowe i dydaktyczne.

Na urodzinach nie mogło zabraknąć oczywiście życzeń i prezentów oraz podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły, administracji, przyjaciół szkoły, sponsorów.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Gala czwórki na 40-lecie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się