:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Gala na 20-lecie powiatu i miliony dla szpitala

Piosenką „Dwadzieścia lat minęło” rozpoczął się w poniedziałkowy (15 października) wieczór w sali widowiskowej MCK w Płońsku koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia powiatu płońskiego.

Na urodziny powiatu przybyło wielu zaproszonych gości: władze samorządowe wojewódzkie, powiatowe, miejskie, gminne, pracownicy starostwa, przedstawiciele biznesu, radni powiatowi. Gospodarzami prowadzącymi koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia powiatu płońskiego byli wicestarosta Anna Dumińska-Kierska i starosta Andrzej Stolpa.

To był wieczór wspomnień. Wspomnień minionych 20 lat przeplatanych humorem w skeczach o starostwie, drogach, szpitalu, bezrobociu, szkole czy pomocy społecznej w wykonaniu Barbary (Anny Miki) i Stefana (Pawła Ptaszkiewicza) oraz ciekawymi aranżacjami muzycznymi znanych piosenek m.in.: „Zimuszka”, „Czerwone róże” czy „Au sza la la” i własnych kompozycji wokalisty Waldemara Okrasy: „Powiat płoński, blisko i po drodze” i „Piosenka o przysłowiach” z muzyką Igora Pawlaka.

Podczas koncertu podziękowano za lata współpracy na rzecz powiatu i wręczono pamiątkowe podziękowania radnym powiatowym pięciu kadencji oraz gminnym partnerom - wójtom. Zgromadzeni goście wysłuchali wspomnień starosty I i II kadencji Kazimierza Dąbkowskiego, wójta gminy Płońsk Aleksandra Jarosławskiego, burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika, przewodniczącego rady powiatu płońskiego Jana Mączewskiego i dyrektora szpitala miejskiego w Płońsku Pawła Obermeyera.

Gospodarze wieczoru podziękowania skierowali również do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, który z okazji jubileuszu powiatu wręczył medale Pro Masovia. Otrzymali je: Anna Dumińska-Kierska, Halina Łubek, Kazimierz Dąbkowski, Stanisław Kasiak, Marek Michalski, Paweł Dychto, Tadeusz Ignał oraz powiat płoński. Marszałek województwa na jubileusz przyjechał  jednak nie tylko z medalami.

Podczas swojego wystąpienia podpisał z władzami powiatu umowę na dofinansowanie z funduszy europejskich zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego i aparatury dla SP ZZOZ w Płońsku w kwocie 5.485.109,85 zł.

Koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia powiatu płońskiego zakończył się piosenką „Jeszcze w zielone gramy” w wykonaniu wszystkich wykonawców i gospodarzy wieczoru przy świetle lampek z telefonów komórkowych zgromadzonej publiczności, a po koncercie na wszystkich czekał urodzinowy tort.

Jubileuszowy koncert przygotowali i wystąpili:

Scenariusz: Anna Goliasz, Anna Mika, Paweł Ptaszkiewicz.

Wokaliści: Waldemar Okrasa, Sylwia Mękarska, Kinga Winczewska, Alan Cyprysiak, Mateusz Kacprowski, Karol Pisarski, Kryspin Dawidko, Żaneta Domańska oraz zespół muzyczny w składzie: Jacek Małachowski (akordeon), Tomasz Kacprzak (puzon), Krzysztof Sadowski (trąbka), Łukasz Niedzielski (fortepian), Grzegorz Gładki (perkusja), Jakub Szostak (gitara), Maciej Łukasiewicz (gitara basowa), Mariusz Gajewski (instrumenty klawiszowe), Dariusz Zarzycki (saksofon) pod kierunkiem artystycznym Marzeny Kunickiej dyrektor Szkoły Muzyki i Tańca Nutka w Płońsku i Mariusza Wrzesińskiego dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Płońsku.

Oświetlenie, nagłośnienie i media: Krzysztof Dębicki, Wojciech Kowalski, Igor Pawlak, Damian Daniszewski oraz  firma  Krysiak Polska.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk


Gala na 20-lecie powiatu i miliony dla szpitala komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się