3°C bezchmurnie

Gole były – punktów nie dały

PAF na pożegnanie jesieni z płońską publicznością miał wymagającego rywala. Najpierw prowadził, potem musiał gonić remis, który ostatecznie w ostatniej chwili wymknął im się z rąk.

Wkra Bieżuń to może nie ścisła, ale jednak czołówka okręgówki. Drużyna, która jest wymagającym rywalem. I takim okazała się też w sobotnie popołudnie w Płońsku.

Mecz był wyrównany, a obie drużyny dużo wysiłku włożyły w walkę o wygranie środka pola. Ostatecznie chyba nikt zwycięsko z tej potyczki nie wyszedł, a decydujące okazały się sytuacje podbramkowe. Pierwsza groźna akcja miała miejsce już w pierwszej minucie, kiedy ładnie poszarżował Dominik Archipienko. Potem piłka minimalnie minęła słupek po rzucie wolnym Emila Kucińskiego. Goście w pierwszym fragmencie gry byli bardzo groźni dwukrotnie i można powiedzieć, że płońszczanom w tych sytuacjach dopisało szczęście. A na przerwę PAF schodził w bardzo dobrych nastrojach, bowiem w 32 minucie w pole karne dośrodkował Kamil Boniewski, a ładnym uderzeniem głową piłkę w siatce umieścił Mateusz Rutkowski.

Po zmianie stron w sześć minut sytuacja zmieniła się diametralnie, bowiem bieżunianie postanowili nie czekać na odrabianie strat do ostatnich minut. Gol w 49 i kolejny w 55 minucie wyprowadziły Wkrę na prowadzenie. Wydawało się, że gospodarzom będzie ciężko odwrócić losy spotkania. Ale płońszczanie ambitnie dążyli do wyrównania. Nagroda przyszła na dziesięć minut przed końcem, kiedy skuteczną dobitką po uderzeniu Mateusza Rutkowskiego popisał się Łukasz Barankiewicz. Nie krzywdzący obu stron remis, pozostawiający jednocześnie szczyptę niedosytu? Nikt z tych rzeczy – na trzy minuty przed końcem zabójczą kontrę wyprowadzili bieżunianie i to oni zgarnęli pełną pulę, wygrywając 3:2.

3.11. PAF Płońsk - Wkra Bieżuń 2:3 (1:0)

bramki: Rutkowski (32, asysta Boniewski), Barankiewicz (80, asysta Rutkowski).

PAF: Mateusz Chaliński – Kamil Osiecki (58, Maciej Bielski), Mateusz Kozielski, Piotr Hercel, Kamil Wiśniewski (70, Dawid Masiak), Emil Kuciński, Kordian Makowski, Łukasz Barankiewicz, Kamil Boniewski (56, Kacper Bielak), Mateusz Rutkowski, Dominik Archipienko (88, Ernest Kamiński).

Pozostałe wyniki XIV kolejki (3-4.11.): * KS CK Troszyn - Żbik Nasielsk 0:4 * Korona Szydłowo - GKS Strzegowo 4:1 * Kryształ Glinojeck - Makowianka Maków Maz. 1:2 * Tęcza Ojrzeń - Mazowsze Jednorożec 3:0 * Iskra Krasne - Ostrovia Ostrów Maz. 2:2 * Wkra Sochocin - Nadnarwianka Pułtusk 2:5 * Sona Nowe Miasto - Orzyc Chorzele 3:1.