W tegorocznej edycji konkursu pieśni religijnej Gralewo 2018 wzięło udział ponad 300 uczestników. Przyjechali z różnych zakątków, aby śpiewem chwalić Pana Boga i uczcić wspaniałą rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
Na scenie Chór Aniołow, Mocni w uchu, Natchnieni, Con Brio, Corda Cordi, Aniołki, schola z Gralewa wyśpiewali m.in. utwory: „Biała róża”, „Modlitwa obozowa”, „Przytulmy Polskę do serca”, „Fale Twojej łaski Panie”, „11 Listopada”, „Zwykły chleb”, „Błogosław duszo moja Pana”, „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”.
Sobota 17 listopada w Gralewie była religijna i patriotyczna. A wszystko za sprawą kolejnej już XVIII edycji konkursu pieśni religijnej Gralewo 2018. Uroczystego otwarcia tegorocznego przeglądu dokonali organizatorzy przeglądu: dyrektor szkoły podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Starym Gralewie Krzysztof Borkowski, który powitał wszystkich uczestników przeglądu, gości, rodziców, nauczycieli i uczniów szkoły w Gralewie oraz proboszcz parafii św. Małgorzaty w Gralewie ksiądz Jan Piotrowski.
- Rok obecny jest szczególny – mówił ksiądz Piotrowski. - To nie tylko coroczne nasze śpiewanie chwalmy Pana, śpiewajmy Panu, ale także dziękujmy Panu za dar wolności. Te nasze spotkania mają charakter wychowawczy i motywujący do tego, aby w swoich wspólnotach, w swoich parafiach, szkołach, śpiewać, coś z siebie dawać, po prostu czuć się potrzebnym, poprzez to wnoszenie dobra. Życzę wspólnego śpiewania i wspólnej radości.
W tegorocznej edycji przeglądu pieśni religijnej Gralewo 2018 wzięło udział ponad 300 uczestników. Przyjechali z różnych zakątków, aby śpiewem chwalić Pana Boga i śpiewem uczcić wspaniałą rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zgłosiło się siedem scholi i jeden zespół muzyczny.
Podczas występu musieli zaprezentować jeden utwór religijny i jeden patriotyczny. Ich umiejętności wokalne oceniało jury w składzie: Dariusz Zarzycki i Stanisław Ciesielski, biorąc pod uwagę muzykalność i warunki głosowe, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny, znajomość tekstu i dykcję, dobór repertuaru. Po przesłuchaniu 16 utworów jury zdecydowało przyznać nagrody : I otrzymała schola parafialna „Mocni w uchu” z parafii św. Marcina w Gostyninie, II – schola parafialna „Natchnieni” z parafii św. Ducha w Łowiczu, III (ex aequo) - schola parafialna „Aniołki” z parafii św. Wojciecha w Zagrobie i schola parafialna „Corda Cordi” z parafii św Krzyża w Płocku. Wyróżnienie powędrowało do scholi parafialnej (starsza grupa) z parafii św. Małgorzaty w Gralewie. Nagrody za udział w przeglądzie otrzymały: schola parafialna „Chór Aniołów” z parafii Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu nad Wisłą, zespół „Con Brio” ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Glinojecku i schola parafialna (grupę młodsza) z parafii św. Małgorzaty w Gralewie.
Po ogłoszeniu wyników organizatorzy wręczyli nagrodzonym statuetki aniołów, puchary i dyplomy. Jak co roku, tradycją przeglądu jest również przyznanie przez ks. Jana Piotrowskiego specjalnych wyróżnień. Takie wyróżnienia i figurki św. Jana Pawła II otrzymali: ks. Mateusz Podkowiński z parafii św. Ducha w Łowiczu oraz organista parafii św. Małgorzaty w Gralewie Łukasz Zarzycki.
XVIII konkurs pieśni religijnej Śpiewajmy Panu zakończył się gratulacjami i podziękowaniem dyrektora szkoły Krzysztofa Borkowskiego dla uczestników przeglądu, osób zaangażowanych w organizację, przygotowanie poczęstunku, sceny, nagłośnienia i zaproszeniem na kolejną, dziewiętnastą już edycję.
tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk
Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?
Gralewo rozśpiewane już po raz osiemnasty komentarze opinie
Ogromny szacuneki słowa uznania dla młodzieży,oraz dla proboszcza parafii ks.dr. Jana Piotrowskiego.