:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Inauguracja UTW w Raciążu

W piątek, 14 września, odbyła się inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciążu.

W ramach zajęć dla seniorów UTW, w piątek odbyły się pierwsze wykłady. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Bańkowska założycielka Objazdowego Warsztatu Kreatywnego z Brześcia Nowego.

Pierwszym tematem była „Przedsiębiorczość dla seniorów – zagrożenia zakupowe”, a drugim „Myśl, czytaj, pamiętaj – techniki pamięci”. Myślą przewodnią wykładów UTW był cytat Johna Steinbecka „Bogactwo człowieka mierzy się tym, bez czego spokojnie może się on obyć”.

Katarzyna Bańkowska mówiła o zagrożeniach zakupowych, jakie czynniki wpływają na to, że ulegamy pokusie kupowania rzeczy często nam niepotrzebnych. Rozmawiano o budżecie domowym, jego planowaniu, wydatkach, gospodarności, systematyczności, elastyczności wyborów w zaspokajaniu potrzeb, jak również co może mieć wpływ na nieprzemyślane zakupy.

Kolejne wykłady - tym razem z psychologii - odbędą się 24 września (poniedziałek) o godzinie 9, a tematem będą „Złota czy bura jesień życia” oraz „Chciałabym/łbym, ale nie wypada”. Wykłady poprowadzi Katarzyna Podolska-Skotak.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk

Inauguracja UTW w Raciążu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się