:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Jak mogłyby wyglądać płońskie kamienice?

Odpowiedź brzmi – bardzo ciekawie. Można się o tym przekonać, oglądając konkursowe projekty studentów wydziału architektury Politechniki Warszawskiej.

W tegorocznej, czwartej już edycji konkursu dla studentów architektury, tematem była rewaloryzacja zabytkowej zabudowy Płońska.

Gwoli wyjaśnienia, obiektami konkursowych prac były nie tylko kamienice, ale również np.  budynek przy ulicy Płockiej, gdzie mieści się obecnie Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

Prace  oceniał konkursowy sąd w składzie: dr inż. arch. Maria Lewicka z Politechniki Warszawskiej, Jakub Lewicki – mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków, Lilianna Kraśniewska – dyrektor wydziału współpracy i rozwoju UM Płońsk; Filip Przedpełski – rzecznik prasowy UM Płońsk, Małgorzata Karwala – pracownik MCK Płońsk, Katarzyna Przybylska – Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska.

Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Jakub Senderowski, Kamila Mieczkowska – Konieczny i Dagmara Żurek za projekt dotyczący budynku Płocka 2 (nagroda 2 tys. zł).

Drugie miejsce przyznano Marii Bujnowskiej za projekt dotyczący budynku Zduńska 4 (1,5 tys. zł), trzecie Monice Rokickiej za projekt budynku Zduńska 2 (1 tys. zł).

Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Lipska za projekt nowej formy zabudowy i zagospodarowania działki Warszawska 1 (500 zł).

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Jak mogłyby wyglądać płońskie kamienice? komentarze opinie

  • Jakub Senderowski - niezalogowany 2018-05-31 13:16:15

    Proszę o sprostowanie informacji, w konkursie nie brał udziału żaden zespół, każdy uczestnik indywidualnie wykonywał projekt. A sąd konkursowy przyznał 3 pierwsze miejsca i próbuje zrobić z nas zespół.

Dodajesz jako: Zaloguj się