7°C rozproszone chmury

Jak tam Błękitni? Wiadomo – na remis

piłka nożna, Błękitni Wiadomo remis - zdjęcie, fotografia

Od derbowego zwycięstwa z Jutrzenką w Uniecku, raciążanie zanotowali cztery kolejne remisy. Czyż zatem może dziwić, że sobotni mecz z Pokrzywnicą zakończył się rezultatem 1:1?

Runda jesienna powoli zbliża się do końca, można więc pokusić się o jakieś podsumowania. Dla wielu obserwatorów nie ulega wątpliwości, że piłkarsko Błękitni to drużyna ścisłej czołówki A klasy. Raciążanie tej jesieni nie grają źle, można powiedzieć nawet, że odwrotnie – grają dobrze. Problem w tym, że nie wygrywają. Brakuje wykończenia akcji. Jeśli w przerwie zimowej tę wadę uda się wyeliminować, to Błękitni nadal mogą jeszcze walczyć o awans.

A jak było w sobotę w pojedynku z GKS Pokrzywnica, czyli przed tą kolejką wiceliderem? Tak jak i we wcześniejszym meczach. Przewaga w polu, więcej z gry i… brak wygranej. Choć trzeba przyznać, że gdyby nie znakomita interwencja w 20 minucie Kamila Kalinowskiego, mogło być jeszcze gorzej. Do przerwy bez bramek.

Po zmianie stron bardzo szybko – bo dosłownie w 25 sekundzie – powinno to się zmienić, kiedy po ładnej akcji Daniel Słojewski minął już nawet bramkarza, ale piłka po jego strzale trafiła zaledwie w słupek. Bramkowe emocje nadeszły w końcówce. W 84 minucie pięknie z dystansu uderzył Paweł Kaczerski i wydawało się, że wreszcie ta niemoc zwycięstw Błękitnych zostanie przełamana. Klątwa remisów dopadła jednak gospodarzy bardzo szybko, bo po zaledwie dwóch minutach goście strzelili na 1:1 i takim też rezultatem skończyło się to spotkanie.

Błękitni notują bardzo dobrą serię siedmiu kolejnych meczów bez porażki – co z tego, jeśli sześć z tych spotkań zakończyło się remisami i w Raciążu niedosyt odmienia się przez możliwie wiele przypadków. (ak)

3.11. Błękitni Raciąż - GKS Pokrzywnica 1:1 (0:0)

bramka: Kaczerski (84, akcja indywidualna).

Błękitni: Kamil Kalinowski – Daniel Kocięda, Konrad Pawelski, Radosław Straus, Mariusz Ezman, Maksym Puhach (73, Kamil Puszcz), Jakub Wszałkowski, Paweł Borzykowski, Damian Szelągiewicz, Paweł Kaczerski, Daniel Słojewski (87, Michał Stępiński).

Pozostałe wyniki XII kolejki (3-4.11.): * Bartnik Myszyniec - Orzeł Sypniewo 12:3 * Świt Baranowo - Boruta Kuczbork 0:0 * Narew 1962 Ostrołęka - Kurpik Kadzidło 1:2. W niedzielę zagrają: * Rzekunianka Rzekuń - KS Wąsewo * Pełta Karniewo - Korona Karolinowo * Jutrzenka Unieck - Konopianka Konopki.