15°C bezchmurnie

Jest radość w Nowym Mieście!

Od zwycięstwa rozpoczął się piłkarski weekend. Sona w Nowym Mieście wygrała z Makowianką 2:1.

Sona wiosną wygrała tylko raz, ponosząc przy tym sześć porażek. W sobotę więc za wszelką cenę pragnęła dzisiaj kompletu punktów. Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywę przejęli podopieczni Bartosza Kaczora, co chwila konstruując akcje podbramkowe. Goście skupili się na defensywie i długich podaniach do swoich napastników. Dobrą postawę zaprezentował bramkarz Sony Paweł Stefański, który udaną interwencją w 16 minucie spotkania uchronił kolegów z drużyny przed stratą bramki, chwilę później gospodarzy uratowała poprzeczka.

Kolejne minuty należały wyłącznie do Sony, która doczekała się bramki w 33 minucie, kiedy to z rogu „szesnastki” Michał Ernest przelobował bramkarza gości.

Po zmianie strony mocniejszym akcentem rozpoczęła Makowianka, która wyrównała w 55 minucie. Od tego momentu gra się wyrównała, lecz akcje kończyły się na interwencjach bramkarzy, bądź nieudanych próbach strzałów.

Ostatnie minuty dały jednak pełną radość. Od 80 minuty Sona grała w przewadze i to wykorzystała. W 86 minucie po zagraniu ręką w polu karnym, sędzia odgwizdał dla gospodarzy rzut karny, który wykorzystał Łukasz Młudzikowski a mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Nowego Miasta 2:1.

Sona Nowe Miasto - Makowianka Maków Maz. 2:1 (1:0)

bramki: Ernest (33, akcja indywidualna), Młudzikowski (85, rzut karny po zagraniu ręką).

Sona: Paweł Stefański – Krzysztof Kowalczyk, Mariusz Wojeński, Arkadiusz Falęcki, Łukasz Młudzikowski, Konrad Wiktorowicz, Sebastian Małecki, Dominik Pełka, Szymon Sokołowski (83, Dominik Krzyżanowski), Kacper Caliński (76, Łukasz Nowacki), Michał Ernest (90, Szymon Urzykowski).

Wynik pozostałych meczów XXIII kolejki okręgówki: * Tęcza Ojrzeń - GKS Strzegowo 4:2 * Orzyc Chorzele - KS CK Troszyn 0:4 * Nadnarwianka Pułtusk - Mazowsze Jednorożec 4:0 * Wkra Żuromin - Ostrovia Ostrów Maz. 2:1 * Sona Nowe Miasto – Makowianka 2:1 * Żbik Nasielsk - Korona Szydłowo 5:2 * Wieczfnianka Wieczfnia - Wkra Bieżuń 0:3.

tekst i foto: Łukasz Majkowski