:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Jubileusz par małżeńskich z gminy Załuski

Artykuły, Jubileusz małżeńskich gminy Załuski - zdjęcie, fotografia

Diamentowe i złote gody
Jak pisał Konstanty Ildefons Gałczyński - „nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. I tak już od 50 i 60 lat drogę tę przemierza siedem par z gminy Załuski. W czwartek, 29 listopada, świętowały jubileusz pożycia małżeńskiego.

Wspaniała i wzruszająca uroczystość odbyła się w Gościńcu pod Różą w Załuskach, gdzie jubilaci spotkali się podczas wspólnego poczęstunku, który był doskonałą okazją do wspomnień i wzruszeń. Wszystkie pary otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a małżonkowie świętujący diamentowe gody - pamiątkową tabliczkę.

- Przybyliście tutaj, by przypomnieć sobie złożoną przed laty przysięgę - mówiła, witając jubilatów i gości, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Załuskach Ewa Siwek. - Dzisiejszy dzień jest dla państwa dniem wspomnień, a dla nas okazją, abyśmy mogli podziękować za wasze piękne i uczciwe życie - dodawała.

Wiele ciepłych słów w imieniu wojewody, rządu i prezydenta RP Andrzeja Dudy skierował kierownik delegatury urzędu wojewódzkiego w Ciechanowie Krzysztof Bieńkowski, który wspólnie z kierownik USC oraz przedstawicielami UG Załuski wręczył jubilatom medale i kwiaty.

Po dekoracji pamiątkowymi medalami, mężowie i żony złożyli sobie nawzajem przyrzeczenia małżeńskie oraz przeprosili za wszystkie złe dni, jakie zdarzyły się w ich związkach. Zwieńczeniem przysięgi były pocałunki małżonków.

Goście wznieśli lampką szampana toast za zdrowie jubilatów oraz zaśpiewali im Sto lat.

Uroczystość uświetnił występ Zbigniewa Ostrowskiego, który przez całą uroczystość przygrywał świętującym znane melodie oraz marsze.

Łukasz Wielechowski

foto: Łukasz WielechowskiKrystyna i Eugeniusz Scelina (ta para obchodziła diamanetowe gody) z Przyborowic Dolnych doczekali się dwóch córek: Iwony i Marzeny. Dziadkami są czworga wnucząt. Mają też troje prawnucząt. 


Zofia i Roman Cendrowscy z Przyborowic Dolnych doczekali się trzech synów: Adama i Sławomira, trzeci syn już nie żyje. Sa dziadkami ośmiorga wnucząt. Mają też czworo prawnucząt.Stanisława i Tadeusz Szymczak z Naborówca rodzicami są dla dwóch synów: Dariusza i Jacka. Mają dwoje wnucząt.Anna i Józef Truszkowscy z Korycisk mają córkę Teresę i syna Grzegorza oraz pięcioro wnucząt i troje prawnucząt.Barbara i Jan Wiśniewscy ze Smulsk mają czterech synów: Grzegorza, Mariusza, Macieja, Dariusza oraz córkę Małgorzatę. Doczekali się dziewięciorga wnucząt.Barbara i Jan Pakulscy ze Zdunowa mają córkę Wiolettę oraz dwóch synów: Daniela i Andrzeja. Dziadkami są dla pięciorga wnucząt.Marianna i Rajmund Samulewicz z Nowych Wrońsk mają dwie córki: Katarzynę i Anetę, trzy wnuczki oraz jednego wnuka.

Więcej zdjęć w Galerii

Jubileusz par małżeńskich z gminy Załuski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się