:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Gazeta plonszczak.pl 19/06/2019 13:59

W miniony weekend (15-16 czerwca) odbyły się jubileuszowe - dwudzieste - Mazowieckie Dni Rolnictwa. Publikowaliśmy już fotorelacje z obu dni - teraz czas na małe podsumowanie i wyniki konkursów. Okraszone filmowa pigułką z amatorskich zawodów w powożeniu zaprzęgami konnymi.

Prezentacja nowych odmian roślin uprawnych, nowoczesnych technologii upraw na polu doświadczalnym, prezentację bydła mlecznego i cieliczek, wystawa ciągników i maszyn rolniczych, indywidualne doradztwo fachowców, specjalistów MODR i kiermasze wydawnictw, to tylko niektóre z propozycji branży rolniczej.

W sobotę  popularnością cieszył się turniej ekologiczny i konkurs młody hodowca oraz aukcja jałowic hodowlanych, a bardzo widowiskowym i cieszącym się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających były amatorskie zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi (pigułkę filmową z tych zawodów prezentujemy w załączeniu do tego materiału) przeprowadzone w niedzielę.

Podczas tych dwóch dni zostały rozstrzygnięte liczne konkursy m.in.: na najlepszy produkt naturalny, najciekawsze stoisko, bezpieczne gospodarstwo, wręczono nagrody wyróżniającym się hodowcom bydła mlecznego, klaczy - wyniki poniżej.

XX Dni Rolnictwa  odwiedziły tysiące zwiedzających, którzy mieli możliwość odwiedzić różnorodne stoiska z wyrobami regionalnymi (wędliny, wędzonki, kiełbasy, kindziuki, smalczyki, miody, nalewki, wina ekologiczne, pieczywem, herbaty i kawy świata) z Suwalszczyzny, Podlasia, Zakopanego, Kurpi, Łowicza czy stoiska z naturalnymi przyprawami, kosmetykami, biżuterią, kadzidełkami, suszonymi kwiatami. A dla miłośników kwiatów, drzewek owocowych i dekoracyjnych oraz ziół przygotowano prawdziwa ucztę, oj było w czym wybierać, zarówno w kwiatach domowych jak i do ogrodu m.in.:  malwy, rozchodniki, drzewka owocowe, krzewy owocowe, pelargonie, surfinie, majeranki, bazylia karłowata i zwykła, mięta cytrynowa i pospolita, klony, iglaki, lawenda, róże pnące, cisy. A po zakupieniu kwiatów do ogrodu można było skorzystać z oferty naturalnych donic wykonanych z drewna czy brzozowych gałązek z Hajnówki w różnorodnych kształtach (mis stojących okrągłych, kwadratowych, donic wiszących, w kształcie buta oraz dekoracji ogrodowych zwierzątek). Nie zabrakło też mebli drewnianych ogrodowych, koszyków, zabawek, mebli z wikliny. Dodatkowymi atrakcjami było wesołe miasteczko z dmuchańcami, samochodzikami, karuzela, przejażdżki konno i gastronomia.

WYNIKI KONKURSÓW

Hitem Targowym XX Mazowieckich Dni Rolnictwa 2019 - za bezpieczne systemy przechowywania paliw płynnych w gospodarstwach rolnych - został typoszereg zbiorników do magazynowania paliw płynnych klasy III - oleju napędowego - produkowany i zgłoszony przez Swimer Łukasz Otremba z Torunia.

Jednocześnie komisja przyznała inne nagrody:

Puchar ministra rolnictwa i rozwoju wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego dla Swimer Łukasz Otremba z Torunia - za dziesięcioletnie doświadczenie w produkcji bezpiecznych, kompleksowych systemów do magazynowania i dystrybucji surowców płynnych.  

Puchar wojewody mazowieckiego - innowacyjny system płynnego nawożenia doglebowego Kverneland iXtra Life produkowany przez Kverneland Group Holandia - zgłoszony przez firmę Pol-Agra Sp.J., J. Korneluk, T. Rzeszowski z Płońska.

Puchar marszałka województwa mazowieckiego - za rozwiązania konstrukcyjne i ergonomiczne ciągnik rolniczy Case IH Maxxum 150 Mc produkowany przez CNH Industrial Europe Holding S.A. - zgłoszony przez firmę TECHPOM Sp. z o.o. z Krzywonosi.

Puchar dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - ORCAL, produkt organiczno-mineralny z aktywnym hydratem wapnia - produkowany i zgłoszony przez EVERGREEN Solution z Pyrzyc.

Puchar dyrektora mazowieckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - sensor wycieleń Moocall produkowany  przez Moocall Limited z Irlandii - zgłoszony przez firmę ATORIM Karol Mirota z Przęsina.

Puchar starosty płońskiego - typoszereg przenośników ślimakowych do transportu materiałów sypkich produkowany przez Usługi Ślusarskie Sylwester Piecuch z  Smętowa.

Puchar burmistrza Płońska - Mega-Mix, maszyna do mieszania gnojowicy zwierzęcej lub przemysłowej przechowywanej w lagunach podłączona do ciągnika produkowana przez firmę STORTH Ltd. Anglia - zgłoszona przez ATORIM Karol Mirota z Przęsina.

Puchar wójta gminy Płońsk - ORCAL - produkt organiczno-mineralny z aktywnym hydratem wapnia - produkowany i zgłoszony przez EVERGREEN Solution z Pyrzyc.

Puchar dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego -      Pol-Agra Sp.J., J. Korneluk, T. Rzeszowski za wieloletnią współpracę na rzecz wprowadzania innowacyjnych rozwiązań do praktyki rolniczej.

Etap Regionalny XVII Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne  Gospodarstwo Rolne 2019: 1. Hanna i Tadeusza Walczak - Łosewo; 2. Hanna i Krzysztof Kowalscy - Winniki; 3. Barbara i Zbigniew Ostrowscy - Kamienica (gm. Załuski); 4. Elżbieta i Jarosław Drogosz - Szymaki (gm. Płońsk); 5. Joanna i Marek Bobińscy - Przywilcz; 6. Aneta i Wiesław Śmigielscy - Chrościn.

„Najciekawsze stoisko XX Mazowieckich Dni Rolnictwa”

W kategorii wystawa nagrodzono:

1. Firma JFC Polska sp. z o.o. - dystrybutor szerokiej gamy poideł do zwierząt oraz zbiorników do dystrybucji paliw.

2. Firma Cargill Poland sp. z o.o. - lider w dziedzinie produkcji pasz i żywienia zwierząt.

3. Firma Remet CNC Technology sp. z o.o. - producent mechanizmów, rębaków tarczowych i walcowych w różnych konfiguracjach, a także tuporek do drewna.

W kategorii kiermasz wyróżnienie otrzymało: Stowarzyszenie na rzecz zwierząt „Uszy do Góry”.

XIII Mazowiecka Wystawa Klaczy Hodowlanych - hodowcy zaprezentowali 37 klaczy. Championem wystawy została klacz Bosna (właściciel Sylweriusz Moroz), a nagrodę za najbardziej stylowy zaprzęg otrzymał Krzysztof Grąbczewski.

XIII Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych - wykaz czempionów bydła mlecznego

Krowy w III i dalszej laktacji: superczempion i czempion - Dariusz Nasiłowski (Skwierczyn Dwór), wiceczempion - Ewa Zalewska (Czarnowąż). Krowy w II laktacji: czempion - Dariusz Nasiłowski (Skwierczyn Dwór), wiceczempion - Andrzej Soliwodzki (Mchówko) i Ewa Zalewska (Czarnowąż). Krowy pierwiastki: czempion - Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn), wiceczempion - Andrzej Jeznach (Helenowo nowe) i Grzegorz Załęski (Pomaski Małe). Krowy rasy simentalskiej: czempion - Janusz Więcław (Kluczewo), wiceczempion - Zenon Więcław (Arcelin). Jałowice cielne: czempion - Łukasz Majkowski (Jarzyły), wiceczempion - Jan Makowiecki (Dzięcioły Bliższe), Krzysztof Tekliński (Brzozowo Małe). Jałowice od 12 do 17 miesięcy: superczempion, czempion - Andrzej Jeznach (Helenowo Nowe), wiceczempion - Janusz Matyjasik (Papierny Borek), Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn). Jałowice rasy simentalskiej: czempion - Ireneusz Goździewski (Golany), wiceczempion - Zenon Więcław (Arcelin).

XIII Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych - bydło mleczne

Konkurs Młodego Hodowcy: 1. Paweł Borowski (Zaborowo), 2. Ireneusz Goździewski (Golany), 3. Adam Janasz (Mokrzk), 4. Andrzej Jeznach (Helenowo Nowe), 5. Tadeusz Markowski (Łęg Probostwo), 6. Sebastian Pielach (Nowe Czernice), 7. Zenon Więcław (Arcelin), 8. Zenon Więcław (Arcelin), 9. Grzegorz Załęski (Pomaski Małe).

Oceniane - jałowice w wieku 12 - 17 m-cy: 1. Paweł Borowski (Zaborowo), 2. Mirosław Chmieliński (Rzęgnowo), 3. Adam Janasz (Mokrzk), 4. Adam Janasz (Mokrzk), 5. Andrzej Jeznach (Helenowo Nowe), 6. Janusz Maciejewski (Podlesie), 7. Janusz Matyjasik (Papierny Borek), 8. Sebastian Pielach (Nowe Czernice), 9. Sebastian Pielach (Nowe Czernice), 10. Marcin Piotrowicz (Leśniewo Górne), 11. Marek Smoliński (Krościn), 12. Andrzej Soliwodzki (Mchówko), 13. Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn), 14. Krzysztof Tekliński (Brzozowo Małe), 15. Grzegorz Załęski (Pomaski Małe).

Oceniane - jałowice cielne: 1. Marek Bartosiewicz (Rostkowo), 2. Adam Janasz (Mokrzk), 3. Andrzej Jeznach (Helenowo Nowe), 4. Janusz Maciejewski (Podlesie), 5. Łukasz Majkowski (Jarzyły), 6. Jan Makowiecki (Dzięcioły Bliższe), 7. Jan Makowiecki (Dzięcioły Bliższe), 8. Tadeusz Markowski (Łęg Probostwo), 9. Janusz Matyjasik (Papierny Borek), 10. Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn), 11. Krzysztof Tekliński (Brzozowo Małe), 12. Janusz Więcław (Kluczewo), 13. Janusz Więcław (Kluczewo).

Oceniane - krowy pierwiastki: 1. Paweł Borowski (Zaborowo), 2. Chmieliński Mirosław (Rzęgnowo), 3. Adam Janasz (Mokrzk), 4. Andrzej Jeznach (Helenowo Nowe), 5. Janusz Maciejewski (Podlesie), 6. Jan Makowiecki (Dzięcioły Bliższe), 7. Tadeusz Markowski (Łęg Probostwo), 8. Tadeusz Markowski (Łęg Probostwo), 9. Sebastian Pielach (Nowe Czernice), 10.Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn), 11. Grzegorz Załęski (Pomaski Małe).

Oceniane - krowy w II laktacji: 1. Marek Bartosiewicz (Rostkowo), 2. Łukasz Majkowski (Jarzyły), 3. Tadeusz Markowski (Łęg Probostwo), 4. Dariusz Nasiłowski (Skwierczyn Dwór), 5. Marcin Piotrowicz (Leśniewo Górne), 6. Marek Smoliński (Krościn), 7. Andrzej Soliwodzki (Mchówko), 8. Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn), 9. Ewa Zalewska (Czarnowąż).

Oceniane - krowy w III i dalszej laktacji: 1. Tadeusz Markowski (Łęg Probostwo), 2. Dariusz Nasiłowski (Skwierczyn Dwór), 3.Sebastian Pielach (Nowe Czernice), 4. Tadeusz Stelęgowski (Kudelczyn), 5.Ewa Zalewska (Czarnowąż).

Oceniane - jałowice cielne rasy simentalskiej: 1. Ireneusz Goździewski (Golany), 2. Janusz Więcław (Kluczewo), 3. Janusz Więcław (Kluczewo), 4. Zenon Więcław (Arcelin), 5. Zenon Więcław (Arcelin).

Oceniane - krowy rasy simentalskiej: 1. Janusz Więcław (Kluczewo), 2. Janusz Więcław (Kluczewo), 3. Sławomir Więcław (Kluczewo), 4. Zenon Więcław (Arcelin), 5. Zenon Więcław (Arcelin).

Turniej Ekologiczny MDR 2019: 1. Drużyna Truskawkowa Dolina (Nowe Przybojewo - gm. Czerwińsk), 2. Drużyna Eko 1 (Płońsk), 3. Drużyna Kwiatkowscy (Mystkowo - gm. Baboszewo), 4. Drużyna Uśmiechnięci (Sędek - gm. Staroźreby), 5. Drużyna Radomki (Kołoząb - gm. Sochocin), 6. Drużyna Walter (Płońsk), 7. Drużyna Duszyńscy (Nuna - gm. Nasielsk), 8. Drużyna Eko 2 (Płońsk), 9. Drużyna Zieloni (Pieścidła - gm. Naruszewo), 10. Drużyna Szczepańskie (Cieksyn - gm. Nasielsk).

Najlepsze produkty naturalne XX MDR: 1. Olej z orzechów laskowych tłoczony na zimno produkowany przez Gospodarstwo Produkcyjno-Hanlowo-Usługowe „Kowalski” Krzysztofa Kowalskiego z Winnik; 2. Hyćka - syrop z kwiatów czarnego bzu produkowany przez firmę „IZI” Michał Izydorczyk z miejscowości Rożno-Parcele; 3. Szynka z wędzarni produkowana przez firmę Wyrób Wędlin Tradycyjnych Adam Węgłowski z Karniewa; 4. Ser podpuszczkowy z wiejskiej zagrody produkowany przez Serową Dolinę Ewa Jurzyk z miejscowości Lutobrok Folwark; 5. Piwo Ciechan miodowe produkowane przez Browar Cechan z Ciechanowa.

Na MDR wręczono (część wcześniej, na zjeździe) też odznaki Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Złota Odznaka PZP: Dariusz Aksamitowski, Andrzej Pietrasik, Aleksander Jarosławski, Paweł Koperski, Franciszek Chojecki, Piotr Górecki. Srebrna Odznaka PZP: Bogdan Czuliński. Brązowa Odznaka PZP: Ewa Karasiewicz, Edyta Strzelecka, Małgorzata Jaszczur, Paweł Budziszewski, Stanisław Gniazdowski, Jan Wiśniewski, Waldemar Suwiński, Jacek Oracki, Leonard Napiórkowski. Medal księdza Dzierżonia: Edward Bartkiewicz. Statuetka księdza Dzierżonia: Jan Świstak.

Reklama

Jubileuszowe Mazowieckie Dni Rolnictwa - czas podsumowań komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam nieruchomość

PHS "Samopomocy" w Ciechanowie ul. Śmiecińska 9 sprzeda działkę o pow. 4676m2 zabudowaną budynkiem piekarni o pow. 785 m2. Nieruchomość..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez plonszczak.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

pł1994 z siedzibą w Płońsk 09-100, Płocka 85A,

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"