:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
samorząd, Kadrowe zmiany Baboszewie - zdjęcie, fotografia
07/01/2019 16:10

W poniedziałek, 7 stycznia rada gminy Baboszewo większością głosów zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska skarbnika Renaty Jankowskiej. Z dniem 1 lutego stanowisko to obejmie Anna Guzanowska, która była skarbnikiem gminy Baboszewo do maja 2017.

Odwołanie dotychczasowej skarbniczki argumentowano koniecznością zmian organizacyjnych i wsparcia kadrowego dla działu finansowego. Renata Jankowska (objęła stanowisko skarbnika w styczniu ubiegłego roku) od początku lutego będzie zastępcą skarbnika i jednocześnie szefową referatu finansowego. Podczas poniedziałkowej sesji 10 radnych głosowało za odwołaniem jej ze stanowiska, 2 było przeciw a 3 wstrzymało się od głosu.

Na tej samej sesji rada zdecydowała o powołaniu na stanowisko skarbnika Anny Guzanowskiej, która była skarbnikiem gminy Baboszewo do maja 2017 roku, gdy została odwołana na wniosek poprzedniego wójta przez poprzednią radę. Potem na stanowisku skarbnika pracowały kolejne osoby: Agata Lipska, Wioletta Kujawa i powołana rok temu Renata Jankowska.

Uchwałę w sprawie powołania Anny Guzanowskiej na stanowisko skarbnika podjęto większością głosów: 10 radnych było za, 5 wstrzymało się od głosu.

Z Załusk do Baboszewa

Podczas poniedziałkowej sesji wójt Bogdan Pietruszewski poinformował, że w efekcie przeprowadzonego naboru zatrudniony został radca prawny - został nim Jarosław Stefański - w poprzedniej kadencji zastępca wójta gminy Załuski.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Reklama

Kadrowe zmiany w Baboszewie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-07 17:32:24

    I znów ta Pani.. Ludzie chyba nie mają oczu..

  • gość 2019-01-07 18:15:36

    Bardzo dobrze że dokonano zmian .Ta pani to odpowiedni skarbnik , powodzenia Pani A.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-07 21:56:04

    I znów ta sama bajka...Pożal się Boże

  • Gość - niezalogowany 2019-01-08 07:59:13

    Przewodniczący jak horągiewka na wietrze-w poprzedniej kadencji robił wszystko żeby odwołać Panią G. Teraz znowu jest za...masakra jakaś!

  • Gość - niezalogowany 2019-01-08 10:16:43

    Skarbnik pracuje nie dla oczu ludzi ale pracuje za woła urzedowego.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-08 12:55:55

    Skarbnikiem nie każdy może być co widać po ilości odwołań w gminie. Skoro jest chętna to tylko się cieszyć a nie rzucać kłody pod nogi. Była skarbnikiem wiele lat więc zna się na niewdziecznej robocie.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-08 23:03:24

    Porazka! Ale to juz bylo!!! Iniestety powroci!!! Czy p. Guzanowska zakonczyla juz wszystkie procesy? Kto zatrudnia osobe przeciwko ktorej tocza sie postepowania sadowe w sprawie nieprawidlowosci zwiazanych z pelnieniem swojej funkcji??? Polska! Wszedzie tak samo!

  • PIOTREK - niezalogowany 2019-01-09 06:35:29

    Ludzie gadają ,że wójt będzie tylko marionetką od podpisywania dokumentów

  • gość 2019-01-09 13:01:21

    Żałosne, widać niektórzy są przywiązani do gminy jak pies do łańcucha. Wraca stare tyle w temacie ...

  • gość 2019-01-09 13:53:09

    Radni to maszynki do głosowania, którzy o niczym nie decydują. Ta pani, która będzie za chwilę skarbnikiem już w dniu ogłoszenia wyników drugiej tury głosowania na wójta powiedziała w lokalu wyborczym w Polesiu, że "w Baboszewie zmieni się skarbnik" mówiąc o sobie. Wiadomo, że nowo wybrany wójta musiał jej podziękować za pomoc w kampanii. Zatem decyzja zapadła dużo wcześniej. Drodzy radni jesteście tylko figurantami.

  • Gośćxxx - niezalogowany 2019-01-09 14:55:50

    A poprzedni jaki samodzielny...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 15:32:28

    Wydaje mi się, że nieważne to co ludzie gadają ale ważne to co Ty myślisz. Ludzie nie przesadzajcie z tymi wpisami!!! Uszanujcie godność tej kobiety.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-09 15:40:05

    Tak zdecydował p. Wójt. Potwierdziła Rada a przeciętnemu podatnikowi co do tego. EWENTUALNIE rozliczcie swoich wybranych przedstawicieli.

  • jurek - niezalogowany 2019-01-09 20:52:11

    Ciekawe kto tą panią G. zastąpi w tym Gołymin -ośrodek gdzie była na balicji skarbnikiem.

  • Marek - niezalogowany 2019-01-10 14:12:44

    poprzedni wójt chociaż krótko trzymał te towarzystwo z gminy a za tego będzie luz pas jak za byłego Prz..

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 15:50:32

    A co cię gościu interesuje Golymin? Macie swoje sprawy.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 19:31:57

    Święta prawda. Lepiej w sprawy innej gminy nie wchodzić z buciorami

  • Gość - niezalogowany 2019-01-10 22:23:31

    Przecież to było do przewidzenia że skarbnik wróci, to rodzina Pana wójta

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 09:58:29

    Poprzedni pan wójt był marionetka pani sekretarz i też był od podpisywania dokumentów. Więc po co zbędne dyskusje. Odrazu na początek każdy wie jak będzie. To że jeden był marionetka nie oznacza ze drugi też będzie. I nikt nie wie jaki będzie porządek w gminie. Pan Bogdan poradzi sobie na tym stanowisku.

Dodajesz jako: |