:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Kamień wmurowali

W środę, 10 października - dokładnie w południe, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia i aktu erekcyjnego pod rozbudowę Szkoły Podstawowej w Krajkowie (gm. Raciąż).

O rozbudowie szkoły w Krajkowie już informowaliśmy. Dzięki tej inwestycji najmniejsza szkoła w gminie Raciąż powiększy się o skrzydło o powierzchni 380 metrów kwadratowych.

Po miesiącu prac ukończono pierwszy etap budowy – fundamentowanie i zgodnie z tradycją, postanowiono wmurować kamień węgielny i kapsułę z aktem erekcyjnym.

Środowa uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania „Roty” i odczytania przez ucznia - Adama Pokorskiego fragmentu z Księgi Hioba a potem dyrektor szkoły, Piotr Kasicki przywitał zaproszonych gości, przedstawił motywy rozbudowy i plany wykorzystania nowego budynku.

Od przyszłego roku szkolnego, a niewykluczone, że wcześniej, uczniowie będą mogli korzystać z nowej świetlicy, stołówki, dwóch sal lekcyjnych (po 40 mkw. każda) i pracowni komputerowej.

Wójt gminy Raciąż, Ryszard Giszczak w swoim wystąpieniu podczas uroczystości podkreślił konieczność rozbudowy szkoły w Krajkowie. Proboszcz parafii pw. św. Trójcy w Krajkowie, ks. Zbigniew Kluba poświęcił kamień węgielny i przystąpiono do jego wmurowania, jako pierwszy grudkę zaprawy  położył wójt. 

Akt Erekcyjny odczytała nauczycielka Maria Kopczyńska a wyznaczone osoby złożyły na nim swoje podpisy, wśród nich byli m.in. przedstawiciele szkolnej społeczności.  Pojemnik z tym symbolicznym dokumentem, kilkoma zdjęciami oraz z jednym z numerów gminnej gazety, tak jak kamień węgielny, umieszczono w murze przyszłego obiektu. (ko)

foto: zbiory UG Raciąż

Kamień wmurowali komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się