:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Kasa na przebudowy i oświetlenie

samorząd, przebudowy oświetlenie - zdjęcie, fotografia

Wniosek dotyczący przebudowy terenu przy Głównym Rynku w Nowym Mieście został zakwalifikowany do dofinansowania. Gmina otrzyma na ten cel ponad 400 tys. zł. Pieniądze w tym samym naborze pozyskały również: gmina Płońsk i gmina Baboszewo.

Parkingi, zieleń i nowa fontanna

Gmina Nowe Miasto otrzyma unijne środki na przebudowę centrum gminnej miejscowości – blisko 423 tys. zł. Przy czym koszt całkowity projektu jest szacowany na blisko 665 tys. zł.

W ramach inwestycji mają powstać miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych, nasadzenia zieleni, elementy małej architektury, oświetlenie - m.in. wielobarwne podświetlenie dużych drzew z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (panele fotowoltaiczne), samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Planowana jest również instalacja zasilaczy z wyjściem USB do ładowania urządzeń elektronicznych. W zakres prac wchodzi wymiana fontanny na nową, z podświetlanymi słupami wody z posadzkową, bezpieczną, miękką nawierzchnią. Ma być bardziej funkcjonalna i przyjazna dla dzieci a kształt i kolorystyka podstawy fontanny mają nawiązywać do kształtu Zalewu Nowomiejskiego.

Dostaną także inne gminy

Na liście wniosków zatwierdzonych do dofinansowania są również projekty dwóch innych samorządów z terenu powiatu płońskiego. Gmina Płońsk otrzyma ponad 93 tys. zł na przebudowę terenu sportowo-rekreacyjnego w Michowie, a gmina Baboszewo blisko 239 tys. zł na oświetlenie uliczne osiedla Topolowa – Zielona. (ko)

foto: archiwum

Kasa na przebudowy i oświetlenie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się