:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Kilkaset zarzutów za internetowe wyłudzenia

śledcze, Kilkaset zarzutów internetowe wyłudzenia - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu płońska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie oszustw internetowych. Akt oskarżenia przeciwko 32-letniej płońszczance zawiera 234 zarzuty, a to tylko, można powiedzieć, pewien etap zarzucanej jej działalności.

Jak informuje szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak, mieszkanka Płońska, Karolina G. jest oskarżona o wyłudzenie pieniędzy od wielu osób. Scenariusz wyglądał następująco: na różnych portalach internetowych zamieszczane były ogłoszenia o sprzedaży zabawek i artykułów dziecięcych. Osoby, które na zakup się zdecydowały i zapłaciły, zamówionych produktów nie otrzymały.
Ubiegłotygodniowy akt oskarżenia, skierowany do sądu przez płońską prokuraturę, zawiera 234 zarzuty - tyle było przypadków internetowych wyłudzeń, zarzucanych 32-letniej płońszczance i tylu jest pokrzywdzonych. Kwoty, jakie zapłacili za zamówione przedmioty są rzędu 100-500 zł.
Kobieta przebywa obecnie w więzieniu, bowiem jak podaje prokuratura, odwieszono jej wcześniej zasądzony wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu. Prokuratura informuje również, że przeciwko 32-latce skierowano 5 aktów oskarżenia, łącznie daje to około 600 zarzutów.

Jak mówi szefowa płońskiej prokuratury, Ewa Ambroziak, liczba przestępstw, dokonywanych za pomocą internetu, rośnie. Nie chodzi tylko o sprawy takie jak wyłudzenia, ale również o pomówienia i rozpowszechniane za pomocą sieci fałszywe informacje.
Katarzyna Olszewska

foto: archiwum

Kilkaset zarzutów za internetowe wyłudzenia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się