:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe, przelotne opady deszczu

Kino pełne tańca - przedszkolaki na ludowo

We wtorek, 15 maja, w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku odbył się taneczny przegląd przedszkolaków.

Wystąpiły płońskie Przedszkola nr 1, 2, 3, 4, 5 Szóstka, Trampolina i Czas Dziecka. Na scenie zaprezentowały się w bardzo różnorodnym repertuarze tańców ludowych w ramach  Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tańców Ludowych „Z tańcem po Polsce”.

Organizatorami przeglądu było Przedszkole nr 3 z Płońska, które 100 rocznicę odzyskania niepodległości postanowiło upamiętnić tanecznie. Zaprosili w tym celu swoich kolegów i koleżanki z pozostałych płońskich przedszkoli, by wspólnie zaszaleć na scenie w różnych polskich tańcach. 

Przegląd otworzyli właśnie młodzi artyści z trójki, którzy w towarzystwie dyrektor Justyny Liberek i burmistrza Andrzeja Pietrasika zatańczyli poloneza, najbardziej uroczysty polski taniec narodowy.

Kolejni wykonawcy prezentowali stylizacje tańców narodowych i regionalnych.

Artyści z Przedszkola nr 1 zaprezentowali stylizację Krakowiaka, a z Przedszkola nr 2 regionalny taniec śląski Szot oraz tańce do przyśpiewek z różnych regionów Polski.  W drugim występie tancerze z Przedszkola nr 3 zaprezentowali stylizację lasowiaka, regionalnego tańca rzeszowskiego, a artyści z Przedszkola nr 4 zatańczyli koziorajkę - mazurski taniec ludowy.

Na przeglądzie tańców ludowych nie zabrakło również tańców góralskich, które prezentowali młodzi tancerze z Przedszkola nr 5. Po góralach na scenie pojawiła się polka "dziadek" w wykonaniu artystów z Szóstki. Trampolina zaś zaprezentowała śląskiego kokotka, a kujawiaka wykonali tancerze z przedszkola Czas Dziecka.

Gościem specjalnym przeglądu był Ludowy Zespół Artystyczny Płońsk, który powitał uczestników ludowego tanecznego show wiązanką tańców regionalnych, tańcząc polkę i klapoka, a zakończył przegląd polskim tańcem narodowym krakowiakiem.

Na koniec zaś wręczono upominki i wykonano pamiątkowe zdjęcie.

tekst i foto: Katarzyna Kołodziejczyk


Kino pełne tańca - przedszkolaki na ludowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się