:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C zamglenie

Kolejki w wydziale komunikacji - będzie lepiej?

samorząd, Kolejki wydziale komunikacji będzie lepiej - zdjęcie, fotografia

Podczas czwartkowej sesji rady gminy Raciąż (13 września) wrócił temat kolejek w wydziale komunikacji i transportu w płońskim starostwie. Obecny na sesji szef tego wydziału, Piotr Kosiorek poinformował, że kolejkowa sytuacja się poprawi.

Jak już informowaliśmy,  radni gminy Raciąż zajęli stanowisko w sprawie kolejek w wydziale komunikacji, apelując o rozwiązanie problemu. Stanowisko rady zostało przekazane starostwu.

Temat kolejek wrócił podczas czwartkowej sesji, na której w Raciążu gościł naczelnik wydziału komunikacji i transportu, Piotr Kosiorek. 

Naczelnik mówił, że wpływ na taką sytuację miało kilka rzeczy. Jedną z nich  była nowa wersja programu CEPIK i nie tylko w przypadku Płońska z programem tym był problem. Spowodowało to, że obsługa jednego petenta wydłużyła się z 15 do 40 minut a nawet do godziny. Poza tym obecny rok jest w starostwie  wyjątkowy, bo należało zorganizować transport publiczny w miejsce zlikwidowanych połączeń PKS. Plan powiatowych przewozów nadal jest analizowany.  

Kolejny problemem wydziału były braki kadrowe. Naczelnik odpowiadając na pytania radnych mówił, że stworzenie filii w Raciążu nie jest proste i oznacza duże koszty.

- Czy jest nadzieja, że będzie lepiej? – pytał przewodniczący rady, Jarosław Jaworski.

- Tak – odparł naczelnik, dodając, że będzie dodatkowe stanowisko obsługi petentów.

tekst i foto: Katarzyna Olszewska

Kolejki w wydziale komunikacji - będzie lepiej? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się