:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Kolejne derbowisko w piłkarski weekend

piłka nożna, Kolejne derbowisko piłkarski weekend - zdjęcie, fotografia

To już przedostatni weekend piłkarskiego sezonu. Ostatnie mecze przed własną publicznością rozegrają: Korona Karolinowo, Wkra Sochocin, Jutrzenka Unieck i dziewczęta baboszewskich Orląt.

 

W sobotę trzeba coś wybrać

W sobotę, 9 czerwca, miały się odbyć trzy mecze, zostaną rozegrane dwa - Sona Nowe Miasto bowiem wygra walkowerem z powodu rezygnacji z przyjazdu drużyny Wkry Bieżuń.

Jako pierwsi na boisko w Karolinowie, o godzinie 16, wybiegną zawodnicy Korony i PAF Płońsk. Jednym słowem – derby. Emocje zatem gwarantowane, tym bardziej, że oba zespoły prezentują się ostatnio bardzo dobrze. PAF, wiadomo, opromieniony awansem do okręgówki kroczy wiosną od zwycięstwa do zwycięstwa i gra o komplet wygranych w całej rundzie. Korona zaś wiosną notuje różne momenty, ale ostatnio tylko te lepsze, wygrywając dwa kolejne spotkania – ze zdobyciem twierdzy Rzekuń włącznie. Jesienią PAF wygrał w Płońsku 4:0.

A o godzinie 17 odbędą się dwa spotkania w lidze okręgowej.

W Sochocinie kibice zobaczą nowego czwarto ligowca – Wkrę Żuromin. Szanse gospodarzy w dużej mierze zależeć będą, jakim składem zagra pewny już awansu rywal. No i oczywiście od postawy sochocinian, którzy ostatnio – tak jak na początku wiosennej rundy – wkroczyli na ścieżkę zwycięstw, notując dwie kolejne wygrane. Gospodarze z pewnością będą chcieli zrewanżować się za jesienne 0:6 w Żurominie.

 

W niedzielę (10 czerwca), jak ktoś chce, może obejrzeć dwa spotkania.

Duże emocje czekają kibiców już od godziny 10, kiedy to odbędą się derby mazowieckiej trzeciej ligi kobiet. W Baboszewie Orlęta podejmą DAF Płońsk i będzie to jedyna tej wiosny okazja, by zobaczyć jak wyglądają spotkania derbowe w wykonaniu kobiet.

A o godzinie 16, z kibicami pożegnają się zawodnicy Jutrzenki Unieck. Rywal będzie mocny, bo Orzeł Sypniewo walczy o podium na zakończenie sezonu. Warto jednak zauważyć, że drużyna ta dużo traci w meczach wyjazdowych i na boiskach rywali nie wygrała już czterech kolejnych spotkań. Jutrzenka będzie z pewnością chciała się zrewanżować za sromotną porażkę (1:8) z jesieni i gospodarze mają na to spore szanse – ostatnio bowiem prezentują się nieźle. (ak)

foto: archiwum


Kolejne derbowisko w piłkarski weekend komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się