:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C bezchmurnie

Kolejny sukces płońskiego driftera - tym razem Adama Pietrasa

W sobotę i niedzielę (19-20 maja) na płycie lotniska Bemowo w Warszawie odbyła się I runda driftingowych mistrzostw Polski. Adam Pietras, 35-letni płońszczanin brał w niej udział i w sobotnich kwalifikacjach zajął 6 miejsce w swojej kategorii PRO2, co jest dużym sukcesem w rywalizacji z 26 innymi polskimi kierowcami.

Ze względu na wysokie miejsce w kwalifikacjach Adam Pietras dostał automatyczny awans z TOP32 do TOP16. W przejazdach TOP16 przeciwnikiem Adama był Bartosz Ostałowski (kierowca, który stracił obie ręce w wypadku motocyklowym – driftuje tylko nogami!). Pierwszy przejazd punktowany, gdzie Adam był „uciekającym”, a Bartosz „goniącym” był bardzo widowiskowy ze względu na styl jazdy obu kierowców, drugi przejazd punktowany w odwrotnej kolejności czyli Bartosz pierwszy a Adam drugi też był poprawny u obu kierowców, lecz sędziowie uznali przewagę Bartosza i Adam zakończył zawody na etapie TOP16. Płońszczanin ma zamiar wziąć udział we wszystkich rundach DMP a kolejna już 15 czerwca na torze w Kielcach. (tm)

foto: Mishka S10i Photography

Kolejny sukces płońskiego driftera - tym razem Adama Pietrasa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się