:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C bezchmurnie

Koniec śledztwa w sprawie zabójstwa - Mariusz D. oskarżony!

śledcze, Koniec śledztwa sprawie zabójstwa Mariusz oskarżony! - zdjęcie, fotografia

Prokuratura Okręgowa w Płocku zakończyła śledztwo w sprawie ubiegłorocznego zabójstwa Dariusza T. W środę, 14 lutego został skierowany do sądu akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi D. Jaki był motyw zabójstwa?

- 14 lutego został wysłany do Sądu Okręgowego w Płocku akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi D., oskarżonemu o to, że działając z zamiarem bezpośrednim w dniu 23 stycznia 2017 roku w Płońsku przy użyciu broni, na którą nie miał pozwolenia, dokonał zabójstwa Dariusza T. - poinformowała rzecznik prasowy płockiej prokuratury, prokurator Iwona Śmigielska-Kowalska. - Prawdopodobnym motywem zabójstwa były nieporozumienia na tle rozliczeń związanych ze zdarzeniem  dotyczącym jednego z włamań, jakie miało miejsce na terenie Płońska. Oskarżony nie przyznał się do przedstawionego zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. Nadal przebywa w areszcie. Tymczasowy areszt został przedłużony, jeszcze w toku śledztwa, do 20 kwietnia. 

Zdarzenie, o którym już wielokrotnie informowaliśmy, miało miejsce w środku miasta i w biały dzień - po godzinie 9 rano, przed jednym z bloków przy ulicy Grunwaldzkiej w Płońsku - na osiedlu Wedlowskim. Do 33-letniego Dariusza T., który wyszedł z bloku, podszedł mężczyzna i z bardzo bliskiej odległości oddał strzał w klatkę piersiową,  jak się okazało - śmiertelny. Dariusz T. zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Tuż po zdarzeniu policja podjęła pościg za podejrzanym o postrzelenie Dariusza T. 39-latkiem, również mieszkańcem Płońska, Mariuszem D. ps. Lipek. Zdecydowano również o opublikowaniu listu gończego. Obydwaj mężczyźni się znali, obydwaj byli notowani. Mariusz D. zgłosił się na policję dwa dni po zabójstwie, w towarzystwie  swojego adwokata.

- Badania balistyczne nie doprowadziły do ustalenia rodzaju i parametrów broni użytej przez podejrzanego, a lufa wytworzona została samodziałowo. Jeżeli chodzi o rozliczenia, to dotyczyły udziału we włamaniu i rozliczeń z tego tytułu. Niestety, nie mogę podać bliższych szczegółów w tym zakresie - poinformowała prokurator Śmigielska-Kowalska.

Katarzyna Olszewska

foto: archiwum

Koniec śledztwa w sprawie zabójstwa - Mariusz D. oskarżony! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się